• Klasa III b i III c w Teatrze Guliwer

• 13.03.2024 13:38
        • 7 marca uczniowie klasy III b i III c wybrali się na przedstawienie „Tata” do Teatru Guliwer. Przedstawienie było bardzo poruszające. Uczniowie oglądali je z zapartym tchem.

Podczas sześciu wizyt w Teatrze Guliwer uczniowie brali udział w kursie wiedzy o teatrze. Dyrekcja i Zespół Teatru Lalek Guliwer podziękowali uczniom za ukończenie kursu „Teatralnik Guliwera”, wręczając wychowawczyniom oraz uczniom dyplomy. Dodatkowo, każdy uczeń otrzymał książkę i odznakę Wiernego Widza Teatru Guliwera.

• Klasa 7c w Belwederze

• 18.02.2024 18:04
        • W czwartkowe przedpołudnie, 15 lutego 2024 roku, uczniowie klasy 7c uczestniczyli w wycieczce do Belwederu. Program obejmował wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską, wybrane sale historyczne oraz zrekonstruowany Gabinet Marszałka.

• Klasa 3b w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 11.02.2024 18:20
        • 5 lutego klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie lekcji muzealnej pt. „Asiunia” uczniowie uświadomili sobie, jak wyglądała wojenna codzienność z perspektywy małego dziecka. Opowieść Joanny Papuzińskiej, którą mogliśmy zobaczyć na archiwalnym filmie, znaliśmy z zajęć lekcyjnych – to nasza lektura. Tu na własne oczy mogliśmy się przekonać co to znaczy mieć „pomyślunek”. Wąchaliśmy kawę z żołędzi, widzieliśmy konfiturę z buraków, podziwialiśmy teatrzyk kukiełkowy wykonany z resztek włóczki, filcu i starych materiałów. Wspólnie mogliśmy ustalić zasady ważne dla każdego w takim trudnym czasie jakim jest wojna, czyli, że nie zawsze ma się, to co chce. A najważniejsze jest otwarte serce na innych i niesienie im pomocy.
        • Klasa 8a na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim

• 30.12.2023 20:46
        • 21 grudnia 2023 roku uczniowie klasy VIII a wzięli udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Zamku Królewskim. Temat zajęć: „Pan Tadeusz – klucz do zrozumienia lektury” został wybrany nieprzypadkowo. Epopeja Adama Mickiewicza jest lekturą obowiązkową, dlatego dobra znajomość treści i problematyki utworu wydaje się sprawą kluczową. Lekcja muzealna pozwoliła uczniom usystematyzować, utrwalić i wzbogacić wiadomości. Dzięki eksponatom
          i wystrojowi sal zamkowych zrozumieli, na czym opierała się świadomość narodowa Polaków w pierwszym pokoleniu po utracie niepodległości. Poznali istotę systemu politycznego ukształtowanego w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a także wagę wydarzeń politycznych z przełomu 1811/1812. Lekcja muzealna okazała się ciekawym dopełnieniem zajęć prowadzonych w szkole.