• Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego i Opery Narodowej przez klasę 6C

• 10.10.2018 16:17
      • W poniedziałek, 8 października 2018 roku, uczniowie klasy 6c, pod opieką wychowawcy, uczestniczyli w lekcji zorganizowanej na terenie gmachu Teatru Wielkiego i Opery Narodowej. Były to bardzo ciekawe zajęcia w ramach realizacji podstawy programowej z doradztwa zawodowego.

• Zwiedzanie kulis stworzyło okazję, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej czy pracowni krawieckiej. Ponadto szóstoklasiści mieli sposobność sprawdzić, jak głęboki jest kanał orkiestry, mogli zajrzeć do  ogromnych magazynów z kostiumami, wejść do garderoby artystów oraz, przez uchylone drzwi, podsłuchać ich podczas próby.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niepowtarzalnych wrażeń, a niektórzy wyrazili nawet nieodpartą chęć obejrzenia w przyszłości wybranego wspólnie przedstawienia.