• Klasa 2 B i 2 D w Toruniu

• 08.11.2018 13:11
      • W dniach 4 i 5 października uczniowie klas 2b i 2d uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Torunia pod   opieką wychowawczyń  p. Anny Tkaczyk i Beaty Chrzanowskiej oraz wychowawczyń świetlicy  p. Magdaleny Kaczmarczyk i Marty Cupriak.  Dzieci z przewodnikiem – Krzyżakiem w spacerze po Starym Mieście poznały legendy Torunia -  legendarna Krzywa Wieża przy której robili sobie „test czystości sumienia”, pomniczki toruńskie: piernikarka, osiołek-pręgierz i Pies Filutek, fontanna z flisakiem i żabkami oraz pomnik Mikołaja Kopernika.

• Poruszali się szlakiem miejsc związanych z tym wielkim astronomem , stali przy domu w którym mieszkał Mikołaj Kopernik i widzieli kościół w którym został ochrzczony. Były uczestnikami seansu w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium, gdzie odbyła się podróż po bezkresach kosmosu.  Toruń, to również sławne na cały świat toruńskie pierniki.  Dzieci w Muzeum Żywego Piernika brały udział w pełnych humoru warsztatach, podczas których poznały tajemnicę wyrobu pierników i same wykonały swój własny piernik. Biorąc udział w warsztatach „Toruńscy Partacze”, mogły zapoznać się z dawnym rzemiosłem i poznać średniowieczne zawody. Podczas warsztatu szczytniczego, każdy uczestnik wykonał na tarczy swój rycerski herb jako pamiątkę z zajęć.

Dla niektórych uczniów był to pierwszy wyjazd bez rodziców z samodzielnym noclegiem, który okazał się bardzo udanym i ciekawym doświadczeniem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Piękna słoneczna październikowa pogoda, była dodatkiem do bogatego programu i ciekawostek, które towarzyszyły podczas zwiedzania i ciekawego wypoczynku.