• Klasa 5F wśród greckich bogów

• 08.11.2018 13:06
      • 29 października uczniowie klasy 5 f pod opieką pań Luizy Miśkiewicz i Urszuli Zaciury zawarli znajomość z greckimi boginiami i bogami.

• Do spotkania doszło w Łazienkach Królewskich w Pałacu na Wyspie. Pani edukator pomogła nam utworzyć drzewo genealogiczne bóstw, opowiedziała o ciekawostkach z nimi związanych, przy czym okazało się, że mamy już sporą wiedzę o mitologii greckiej i znamy odpowiedzi na wiele pytań. Wiadomo, co dwadzieścia cztery głowy, to nie jedna! Wiele emocji wzbudziła zabawa w odgadywanie przez wybranych uczniów, jaki przedmiot wydobyli oni z zamkniętymi oczami z woreczka. Trzeba było określić, z czyim atrybutem się on kojarzy. Poszło nam doskonale! Teraz byliśmy już przygotowani na to, by rozpoznawać w Pałacu posągi greckich bóstw i odkrywać wśród bogatych zdobień komnat ślady kojarzące się z mitologią grecką. Oby więcej takich lekcji!

Po zajęciach spędziliśmy trochę czasu wśród jesiennych liści. Ich barwy, zapach i szelest pomogły nam docenić zarówno urok obecnej pory roku, jak i radość ze wspólnej zabawy.