• Klasa 3F - Muzeum Narodowe

• 31.10.2017 10:51
      • O! Matejko !to temat lekcji, w której dnia 24 października 2017r. w Muzeum Narodowym uczestniczyła klasa 3 F.

• W trakcie zajęć uczniowie poznali wiele interesujących faktów dotyczących życia i twórczości „mistrza Jana”. Mieli niezwykłą okazję obcowania z prawdziwymi dziełami sztuki. Wielkie wrażenie zrobił obraz Bitwa pod Grunwaldem. Uczniowie mogli odegrać uwiecznione na płótnie postaci historyczne i własnymi krokami zmierzyć szerokość obrazu. Podziwiali Autoportret artysty i Stańczyka, któremu Jan Matejko namalował swoją twarz. Wspaniałe malarstwo Jana Matejki ukazuje wydarzenia z historii Polski, takie jak Zawieszenie dzwonu Zygmunta, Kazanie Skargi. Z lekcji w Muzeum Narodowym uczniowie dowiedzieli się, że zbiór notatek i szkiców dotyczących faktów historycznych artysta nazywał Skarbczykiem.

Udział w  lekcji muzealnej utwierdził wszystkich uczestników w przekonaniu, że Muzeum Narodowe to miejsce, które warto odwiedzać.