• Wyjście klas VII do Teatru Polskiego na spektakl pt. ,,Zemsta"

• 31.10.2017 13:40
      • W piątkowe przedpołudnie, 27 października, klasy VII wybrały się do Teatru Polskiego, by obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego na podstawie komedii A. Fredry pt. „Zemsta". Inicjatorką wyjścia była nauczycielka języka polskiego, Pani Elżbieta Milej. Siódmoklasiści mieli okazję podziwiać grę wybitnych, polskich aktorów, takich jak Joanna Trzepiecińska, Jarosław Gajewski, Daniel Olbrychski czy Andrzej Seweryn.
      • Aleksander Fredro, opisując rzeczywisty konflikt właścicieli zamku w Odrzykoniu, nie zdawał sobie zapewne sprawy, że słynny spór o mur graniczny zagości na deskach wielu teatrów w całej Polsce. Postaci Milczka, Raptusiewicza czy Papkina przedstawiają z przymrużeniem oka przywary polskiej szlachty i ówcześnie panujące relacje międzyludzkie. Uczniowie szczególną uwagę zwrócili na historię dwóch robiących sobie na złość awanturników, z których każdy próbował siłą narzucić swoją wizję rzeczywistości oraz na zabawną postać Józefa Papkina. Zapewne znacznym ułatwieniem dla dzieci w odbiorze spektaklu było omówienie w ostatnich dniach, na lekcjach języka polskiego, fredrowskiego dramatu. Natomiast uczniowie klas VIIa, VIIb i VIIf mogli porównać swoją grę w wybranych scenach „Zemsty”, realizowaną podczas zajęć lekcyjnych, z profesjonalnym odtworzeniem ról przez znanych polskich aktorów.