• Klasa 7D w Muzeum Narodowym

• 10.11.2017 08:37
      • 9 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII d wybrali się do Muzeum Narodowego w Warszawie, by wziąć udział w warsztatach pt. „Słownik sztuki dla średniozaawansowanych”.
      • Podczas zajęć wzbogacili swe wiadomości na temat zagadnień istotnych dla właściwego odbioru dzieła sztuki. Poznali szereg nowych pojęć pozwalających lepiej zrozumieć i trafnie zinterpretować oglądane obrazy. Odwołując się do konkretnych płócien, omawiali istotę perspektywy zbieżnej, powietrznej czy też barwnej. Uświadomili sobie, jakie są różnice między kompozycją statyczną a dynamiczną. Klasyfikowali też oglądane płótna ze względu na ich tematykę. Opisując je, posługiwali się pojęciami typu: światło naturalne, światło sztuczne, synteza, deformacja, geometryzacja, abstrakcja, perspektywa zbieżna, powietrzna, barwna.
        Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli, wykazując się przy okazji dużą wiedzą, wrażliwością i twórczym podejściem do problemów stawianych przez osobę prowadzącą warsztaty.