• Klasa 3f w Pałacu Księcia Józefa Poniatowskiego

• 27.11.2017 09:18
      • Dnia 14 listopada  klasa 3f udała się na wycieczkę do „Pałacu Pod Blachą”.  Uczniowie w czasie lekcji muzealnej zapoznali się z postacią Księcia Józefa Poniatowskiego. Dzieci podziwiały apartamenty, w których mieszkał Książę - przez bliskich i przyjaciół nazywany „Pepi”. Pełnił on bardzo ważne funkcje państwowe. Był zwierzchnikiem armii polskiej w czasie Księstwa Warszawskiego. Cechowała go odwaga i brawura na polu walki, za co był niezwykle ceniony przez swoich żołnierzy. Jako pierwszy w historii został uhonorowany najważniejszym polskim odznaczeniem Virtuti Militari oraz odznaczeniem francuskim - Legią Honorową.

• W czasie pobytu w „Pałacu Pod Blachą” uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, wypowiadania się i  uważnego słuchania. Klasa wykazała duże zainteresowanie lekcją i aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Na zakończenie każdy wykonał własny order na wzór Virtuti Militari.

„Pałac Pod Blachą” okazał się miejscem ciekawym i pełnym tajemnic. Zajęcia w nim były ważną lekcją historii naszego miasta. Uczniowie mieli okazję poznać piękno pałacowych wnętrz i poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.