• Wycieczka klas 4b i 4c do Cinema Parku

• 22.11.2017 11:45
      • W środę, 15 listopada, uczniowie klasy 4b, pod opieką Pani Anny Stankowskiej oraz uczniowie klasy 4c, pod opieką Pani Beaty Jakubowskiej, udali się na wycieczkę do Cinema City Bemowo na projekt multimedialny zatytułowany „Królestwo zwierząt”. W tym niezwykłym miejscu, dzieci przemieszczały się po 6 salach, gdzie każda  z nich dostarczała innej dawki emocji podczas odkrywania każdym zmysłem dzikiej natury.
      • Pierwszą z nich była Sala Inspiracji, gdzie uczniowie obejrzeli film dokumentalny o małych orangutanach, które zostały uratowane dzięki poświeceniu i oddaniu ludzi. W kolejnej - Sali Wyobraźni można było posłuchać interesującego słuchowiska o grupie przyjaciół, którzy podczas lotu samolotem rozbili się w amazońskiej dżungli. W Sali Ruchu, dzięki podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów, nie sposób opisać otchłani rozciągających się od okolic Arktyki do kolorowych, tropikalnych lagun. Dzięki zsynchronizowanym z obrazem efektom specjalnym, można było to wszystko zobaczyć, ale także odczuć na własnej skórze. Przechylające się w różnych kierunkach fotele, łapią za nogi specjalnymi „łapkami”, łaskoczą w plecy, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą. Sala Interakcji będzie zapewne kojarzona z interaktywną grą, podczas której dzieci odpowiadały na wiele interesujących pytań dotyczących zwierząt. Ostatnie dwa pomieszczenia to Sala Muzyki, gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak zwierzęta porozumiewają się między sobą oraz Sala 3D, w której wszyscy założyli specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybrali się w ekscytującą podróż do ciepłych, południowych miejsc zgodnie z ich corocznie wyznaczoną trasą migracji.

Zapewne wyprawa do kina będzie dla uczniów klas 4b i4c niesamowitą, na długo zapamiętaną przygodą.