• Klasa 6A na Stadionie PGE Narodowym

• 22.11.2017 13:21
      • Aż trudno uwierzyć, że na obiekcie wybudowanym w tym miejscu ponad pół wieku temu odbywały się największe sportowe wydarzenia w Polsce – mecze piłkarskie, międzynarodowe mityngi lekkoatletyczne oraz kolarski Wyścig Pokoju. PGE Narodowy to nie tylko jeden z najnowocześniejszych stadionów świata i największa tego typu arena w Polsce, to miejsce kojarzone przede wszystkim z reprezentacją Polski w piłce nożnej, a najbardziej z kapitanem naszej drużyny, Robertem Lewandowskim.

21 listopada 2017 roku uczniowie klasy 6a, wraz z wychowawcą, Panią Wiolettą Krawczyk, mieli  niepowtarzalną okazję, by poznać to miejsce, poruszając się po obiekcie razem z przewodnikiem trasą "Piłkarskie emocje".

• Podczas zwiedzania dzieci mogły obejrzeć m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, szatnię, a nawet łazienkę piłkarską, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy, a także obejrzeć zapierającą dech w piersiach panoramę najpopularniejszego miejsca w Polsce widzianą z punktu widokowego.

Wart podkreślenia jest fakt, że szóstoklasiści mieli również niebywałą sposobność zaobserwowania niezwykłej przemiany płyty stadionu w... lodowisko, podobno o zaskakującym kształcie, gdyż już 2 grudnia rusza jubileuszowa 5. edycja Zimowego Narodowego. Oprócz lodowiska pojawią się atrakcje, a wśród nich np. górka lodowa, curling, bumper cars, skatepark. Z informacji przewodnika wynika, że będzie też mnóstwo akcji specjalnych i imprez towarzyszących, związanych z 5. urodzinami stadionu.

Uczestnicy wycieczki na PGE Narodowy zapewne na długo zapamiętają to wyjście, bo nie tylko pogłębili swoją wiedzę na temat ciekawego miejsca, ale również miło spędzili czas, co z pewnością posłuży integracji zespołu klasowego.