• Czwartoklasiści na audiencji u króla Jana III Sobieskiego

• 27.11.2017 09:32
      • 15 listopada był niezwykle łaskawy dla uczniów klas 4 a i 4 f. Pogoda dopisała, a król Jan III Sobieski otworzył dla nich podwoje swego pałacu w Wilanowie. Dzieci ze swymi wychowawcami, paniami Anną Kuklik-Petrykowską i Luizą Podgajną, odbyły wycieczkę do wilanowskiej rezydencji, otoczonej przepięknymi ogrodami.

• Wszyscy podziwiali pełne przepychu wnętrza Muzeum, zachwycali się przedmiotami, którymi na co dzień otaczali się król i jego ukochana żona Marysieńka. Uczniowie przyjrzeli się z bliska sypialni królowej i niezwykłym zdobieniom komnat, patrzyli na potężny posąg Jana III, który wyglądał jak żywy i z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści przewodników o dawnych czasach. Do dziś zastanawiają się, co królowa Marysieńka przechowywała w swoim... piórniku!

A po lekcji historii przyszedł czas na... rzeźbienie w mydle. Dzieci własnoręcznie wykonały swoje małe dzieła sztuki: kwiaty, owoce, własne inicjały. Żal było opuścić piękne, klimatyczne Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. I pewnie dlatego tak długo trwały dziecięce zakupy w muzealnym sklepiku pełnym pamiątek...