• Rejs po Wiśle z ornitologiem klasa 3A

• 12.10.2017 12:47
      • Dnia 29 września klasa III a odbyła rejs statkiem „Kurka Wodna” po Wiśle z ornitologiem. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się bogactwu natury nadwiślańskich brzegów.
      • Wykorzystując lornetki, uczniom udało się wypatrzeć klucze kormoranów, a także orła bielika, krążącego ponad koronami drzew. Uwagę uczniów zwróciły również unoszące się na wodzie malutkie ślimaki, tzw. błotniarki, występujące na starorzeczach.
        Przewodnik – ornitolog w bardzo interesujący sposób starał się odpowiadać na liczne pytania dzieci, przekazując dużo ciekawych informacji dotyczących, głównie życia ptaków oraz różnych gatunkach ryb występujących w wodach Wisły. Opowiadał o lasach łęgowych, borach i widocznej wokół roślinności. Uczniom bardzo podobała się taka forma edukacji przyrodniczej.