• Klasa 7c w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 05.12.2017 09:28
      • Z okazji 75. rocznicy powstania Rady Pomocy Żydom „Żegota”, 4 grudnia 2017 roku, Pani Sylwia Kowalczyk zorganizowała wycieczkę dla klasy 7c do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
        Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z historią i działalnością „Żegoty” oraz przybliżenie losów dzieci uratowanych z warszawskiego getta.

• Spotkanie składało się z kilku części. W pierwszej z nich siódmoklasiści wysłuchali krótkiego wykładu na temat powstania i historii „Żegoty”, a następnie obejrzeli film pt. „Łyżeczka życia”. Ostatni etap pobytu stanowiło spotkanie z panią Elżbietą Ficowską, która została uratowana z warszawskiego getta, mając zaledwie półtora roku. Pani Elżbieta wzruszająco opowiadała o swoich losach, wspominała Irenę Sendlerową i inne bliskie jej osoby, które w owym czasie doświadczyły podobnego losu.

Na koniec uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta.