• Klasa 5c w „gwiezdnej podróży”

• 11.12.2017 15:29
      • 7 grudnia 2017r. uczniowie klasy 5c, pod opieką wychowawcy, Pani Małgorzaty Badeńskiej – Onyśk, wzięli udział w pokazie w Cinema Parku pt. „Podróże kosmiczne”. Cel wyjścia stanowiło przybliżenie tajemnic Wszechświata w interaktywnej, multisensorycznej odsłonie z wykorzystaniem multimedialnych technik przekazu, m.in. technologii 3D.

• Pozaziemska przygoda rozpoczęła się od trójwymiarowej wycieczki po Układzie Słonecznym oraz planetach położonych najbliżej Ziemi.
        W kolejnej sali, siedząc w ruchomych fotelach, uczniowie mieli okazję podziwiać niezwykłe piękno naszej Niebieskiej Planety oraz niebezpieczne zjawiska, które zakłócają naturalną równowagę na Ziemi. Wyprawa w kosmos z załogą wahadłowca, stan nieważkości oraz pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu to myśl przewodnia seansu w sali muzyki. W sali wyobraźni piątoklasiści znaleźli odpowiedź na pytanie: Czy życie istnieje jedynie na Ziemi, czy na innych planetach również?

Na koniec czekał na wszystkich test wiedzy na wielkim ekranie, dzięki któremu można było zweryfikować pozyskane informacje na temat tajemnic Wszechświata.