• Uczniowie klasy 7b i 7f na zajęciach chemicznych

• 11.12.2017 15:15
      •  7 grudnia 2017 roku uczniowie klas: 7b i 7f uczestniczyli w zajęciach chemicznych w ramach projektu "Chemia w małej skali w dużym mieście", które miały miejsce w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.

• Pierwszym punktem programu było jego zwiedzanie, podczas którego przewodnik przedstawił ciekawostki z życia Marii Skłodowskiej - Curie. Następnie, w trakcie zajęć, w bardzo przystępny sposób, zaprezentowano siódmoklasistom podstawowe informacje na temat budowy atomu, zjawiska promieniotwórczości wraz z krótką jego historią. Uczniowie mieli możliwość poznania rodzajów promieniowania oraz sposobów jego pomiaru z wykorzystaniem licznika Geigera-Müllera, a ponadto dowiedzieli się, jakie skutki dla organizmu człowieka ma napromieniowanie. Na koniec zostały zaprezentowane przykłady zastosowania promieniotwórczości, zarówno w przeszłości, jak i w obecnych czasach.

Po zakończonym wykładzie uczniowie udali się na spacer na po Starym Mieście, gdzie wszystkim udzielił się świąteczny nastrój wywołany przepięknymi dekoracjami zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Wycieczka przyczyniła się przede wszystkim do poszerzenia wiedzy w obszarze promieniotwórczości oraz zgłębienia tak wielu tajemnic z życia podwójnej laureatki Nobla.