• Klasa 5a w Centrum Nauki Kopernik

• 04.01.2018 22:27
      • W dniu 8 grudnia klasa 5a wraz z wychowawcą, Agatą Idzikowską, odwiedziła miejsce wyjątkowo przyjazne dzieciom. Miejscem tym jest warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Podczas kilku godzin zwiedzania tego wyjątkowego interaktywnego muzeum, uczniowie mięli okazję doświadczyć wielu zjawisk i procesów zachodzących w otaczającym ich na co dzień świecie.

• Dzieci własnoręcznie sprawdziły jak przepływa prąd, jak bije ich własne serce, jak przeprowadzić operację laparoskopową na misiu. Poznały trudy codziennego życia osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku w miejskiej dżungli, poznały siłę własnych mięśni, wspólnie wykonywały gigantyczne bańki mydlane.

Przy okazji pobytu w CNK trudno nie odwiedzić planetarium Niebo Kopernika. Uczniowie klasy 5a wzięli udział w seansie „Halo Ziemia”,  podczas którego poznali historię i rozwój procesów komunikowania się począwszy od malowideł naskalnych, piktogramów poprzez początki alfabetu, pismo, druk, telegraf,  aż po  bezprzewodowe połączenia telefoniczne, Internet czy nawet próby nawiązania łączności z innymi istotami we wszechświecie.

Wycieczka ta z sprawiła dzieciom wiele przyjemności i przyczyniła się do poszerzenia wiedzy o ich własnych organizmach, oraz o otaczającym ich świecie i zachodzących w nim zjawiskach.