• Klasy 5A i 5B w Fabryce Bombek

• 05.01.2018 09:26
      • Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okazja do uczestnictwa w zajęciach plastyczno-technicznych, zorganizowanych w fabryce bombek. W tych niecodziennych warsztatach, w ostatnich dniach nauki, wzięli udział uczniowie klas: 5A i 5B, wraz z wychowawcami.  Celem wyjazdu było zapoznanie jej uczestników z historią najpopularniejszej ozdoby choinkowej oraz obserwacja kolejnych etapów procesu jej powstawania: wydmuchiwania, srebrzenia i dekoracji.

• Największą atrakcję zajęć stanowiło własnoręczne zdobienie bombki, podczas której uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Bez wątpienia posłużyły one do dekoracji świątecznej choinki w rodzinnych domach.

Udział w tego rodzaju zajęciach umożliwił dzieciom nie tylko rozwijanie zdolności, inwencji twórczej i sprawności manualnej, ale pozwolił na odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej.