• Klasa 7D w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 20.12.2017 10:17
      • 18 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VII d uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
        Celem wyjścia było obejrzenie ekspozycji stałej poświęconej historii mniejszości żydowskiej w Polsce. Interaktywne zwiedzanie muzeum pozwoliło uczestnikom odbyć swoistą podróż
        w czasie przez POLIN.

• Rozpoczęła się ona w średniowieczu, a zakończyła w XXI wieku. Wędrówka ta uświadomiła uczniom, że naród polski i naród żydowski łączy wspólnota losów, wspólna dola jednego społeczeństwa, niestety, nierzadko mocno podzielonego z racji irracjonalnych uprzedzeń, ignorancji czy zwykłej ludzkiej zawiści. Jednocześnie podróż
        przez POLIN pozwoliła przyjrzeć się różnorodności i bogactwu tradycji żydowskich, tradycji tak innych niż tradycje polskie, ale przez to jakże ciekawych i godnych uwagi.
        Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich była niepowtarzalną okazją do wzbogacenia wiadomości nie tylko na temat mniejszości żydowskiej, ale też na temat historii Polski. Uświadomiła uczniom, czy jest wielokulturowość, co wnosi do życia jednostki i grupy, jakie szanse i zagrożenia wiążą się z tym zjawiskiem.