• Lekcja fizyki klasy 7 E na Uniwersytecie Warszawskim

• 04.01.2018 22:26
      • Uczniowie klasy 7e, oprócz uczestnictwa w zabawie mikołajowej, w dniu 6 grudnia mieli także sposobność wzięcia udziału w wykładzie otwartym poświęconym trzem stanom skupienia materii. Miał on miejsce na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. „Młodzi studenci” obserwowali ciekawe doświadczenia przeprowadzone przez wykładowcę, Pana magistra Andrzeja Gołębiewskiego. Poświęcono je zagadnieniom zawartym w podstawie programowej klasy VII, dotyczącym otaczającej nas materii, która dzieli sią na trzy stany skupienia: gazy, ciecze i ciała stałe.

• Zafascynowani zajęciami laboratoryjnymi uczniowie nie tylko utrwalili, ale i poszerzyli swoją wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki. Na koniec spotkania każdy z uczestników miał szansę sprawdzić swoje wiadomości oraz wykazać się umiejętnościami, rozwiązując quiz.

Uczniowie klasy 7e, będąc pod wrażeniem zajęć, polecają je swoim koleżankom i kolegom
        z równorzędnych klas.