• Wyjście do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 05.10.2017 11:09
      • Dnia 2 października klasa 5a brała udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Muzeum Historii Żydów Polskich. Zajęcia były zatytułowane „Dawno temu w miasteczku – spotkania z kulturą żydowską”.
      • Ich celem było zapoznanie dzieci z podstawowymi wiadomościami i pojęciami dotyczącymi kultury żydowskiej. Uczestnicy warsztatów wykonywali „Wehikuł czasu”, który miał przenieść ich w czasy, gdy na ziemiach polskich żyło około trzech milionów ludności żydowskiej. Następnie dzieci wysłuchały opowieści przewodnika, wprowadzającej ich w klimat żydowskiego miasteczka i wyruszyły na oglądanie ekspozycji, jednocześnie wykonując różnorodne zadania. Podzieleni w dwuosobowe zespoły, uczniowie otrzymali od prowadzącego karty pracy zawierające 12 zdjęć eksponatów znajdujących się w muzeum wraz z pytaniami, na które należało udzielić odpowiedzi, poszukując niezbędnych informacji na wskazanym terenie obiektu. Pytania dotyczyły m.in. kalendarza hebrajskiego, symboliki, odzieży, budownictwa, języka, tradycji. Po wykonaniu zadań, piątoklasiści udali się do centrum edukacyjnego w celu omówienia zdobytych informacji i podsumowania zajęć. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się jeszcze na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta, by oddać cześć milionom pomordowanych ludzi narodowości żydowskiej czasie II wojny światowej.