• Klasa VII F w Muzeum Pałacu Króla Jana III  w Wilanowie
      • Klasa VII F w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

• 11.01.2018 11:31
      • Kuchnia staropolska od dawna była traktowana jako pełna była zagadek, kontrastów
        i niecodziennych połączeń smakowych.
        Stanowi mieszankę wielu kultur, w której smaki Zachodu przeplatają się ze smakami Wschodu. O tym, czy dawni kucharze byli artystami w swoim fachu mieli okazję przekonać się uczniowie klasy VIIf, uczestniczący, pod opieką wychowawcy klasy, w dniu 12 grudnia 2017 roku, w warsztatach kulinarnych „W kuchni staropolskiej”.

• Dzieci poznały przyprawy, przepisy ciekawych potraw, samodzielnie ugotowały soczewicę  i kasztany, przyrządziły mus z pigwy i z pasternaku, upiekły pierniczki, zrobiły sałatkę z buraków i kapusty oraz usmażyły sandacza. Godnym podkreślenia jest fakt, że chłopcy pięknie nakryli do stołu, na którym smakowicie prezentowały się nałożone przez dziewczynki potrawy.

Na koniec wszyscy wspólnie zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowane smakołyki.