• Klasy 3A i 3F w Ośrodku Edukacji Technicznej w Słomczynie

• 07.02.2018 15:15
      • 31 stycznia 2018 r. uczniowie z klas 3a i 3f pod opieką Pani Małgorzaty Graczyk i Pani Maryli Dąbrowskiej  udali się na wycieczkę do Ośrodku Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.

• W pracowni stolarskiej czekało na uczniów wiele atrakcji. Największym i najciekawszym wyzwaniem okazało się wykonanie przez uczestników wycieczki zegarów. Otrzymując kolejne wskazówki od stolarza, Pana Andrzeja Bartonia wszyscy z ochotą zabrali się do pracy. Zaczęliśmy od szlifowania drewienek, które po wywierceniu otworów, zamocowaniu kołeczków i sklejeniu okazały się obudową naszych zegarów. Następnie naklejaliśmy na tarczy cyfry, mocowaliśmy wskazówki i mechanizm zegara. W skupieniu, z ogromnym zaangażowaniem i precyzją wykonywano zadania. Po włożeniu baterii okazało się, że wszystkie zegary zaczęły odmierzać czas. Po tak wyczerpującej pracy wszyscy zasłużyli na chwilę odpoczynku i przyjemności. Przy ognisku piekliśmy pyszne kiełbaski, które zjedliśmy z wielkim apetytem. Kolejną atrakcją była zabawa karnawałowa. Znajome rytmy sprawiły, że tańcom nie było końca. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.