• Klasa 6c na warsztatach  Majsterkowo
      • Klasa 6c na warsztatach Majsterkowo

• 21.03.2018 15:20
      • Dnia 8 lutego 2018 uczniowie klasy VI c wraz z wychowawcą panią Joanną Strzałkowską uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  Majsterkowo zorganizowanych przez Castoramę. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że Castorama to nie tylko sklep z materiałami budowlanymi. W swojej ofercie ma też bogaty program zajęć edukacyjnych skierowanych dla dzieci w każdym wieku.

• Nasi szóstoklasiści mając okazję uczestniczyć w zajęciach  poświęconych energii „Jak i skąd płynie prąd?”, dowiedzieli się jak działa żarówka oraz jak wygląda proces powstawania i przetwarzania prądu. Następnie uczniowie wysłuchali mini wykładu na temat źródeł energii, a potem rozwiązali quizy i krzyżówki. Najciekawszym punktem programu okazało się budowanie własnego obwodu elektrycznego.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobne pamiątki.