• Warsztaty kulinarne klas 4c i 4b w Little Chef

• 05.03.2018 19:34
      • W dniach 13 i 14 lutego br. uczniowie klas odpowiednio: 4c i 4b, pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w warsztatach kulinarnych w szkole gotowania dla dzieci. Tematem przewodnim wycieczki były odkrycia geograficzne sławnych żeglarzy, którzy wyruszając na podbój świata poznawali, nie tylko nowe lądy, cywilizacje, kulturę, ale także egzotyczną kuchnię.

• Podczas wycieczki dzieci obejrzały ciekawą prezentację na temat zdobywania brzegów południowej Ameryki, na podstawie której dowiedziały się, jakie przyprawy, warzywa i owoce są charakterystyczne dla tej części świata, a następnie oddały się pasji gotowania. Podzieleni na zespoły ruszyły do pracy przy pieczeniu tortilli, krojeniu owoców i warzyw potrzebnych do przygotowania salsy i guacamole oraz niezbędnych do przyrządzenia deseru – czekoladowego Brownie z fasoli.

Wszyscy byli niezwykle podekscytowani i całkowicie oddani kuchni. Cenne wskazówki prowadzących oraz wytężona praca wszystkich dzieci przyniosły efekt w postaci przepysznych dań, które z ochotą skonsumowali na koniec warsztatów. To była bardzo udana wycieczka, którą czwartoklasiści zgodnie polecają wszystkim jako formę zajęć technicznych.