• Wycieczka do Torunia klas 3E i 3G

• 11.10.2017 09:20
      • 22 września odbyła się wycieczka do Torunia, w której uczestniczyły klasy 3e i 3g. W Muzeum Żywego Piernika uczniowie wzięli udział w warsztatach robienia pierników, każdy zabrał własnoręcznie wykonany piernik do domu.
      • Kolejną atrakcją wycieczki był seans w planetarium pt. „Cudowna podróż” przedstawiający podstawowe gwiazdozbiory. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, lądowały na Marsie, przelatywały przez pierścienie Saturna i poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań. Podczas spaceru uczniowie zwiedzali miasto szlakiem legend toruńskich, poznali m. in. legendy dotyczące najsłynniejszych toruńskich pierników – katarzynek, krzywej wieży, legendę o powstaniu nazwy miasta oraz o kocie, który bronił bram miasta. Na koniec wycieczki uczniowie kupili pamiątki, a także smakowite pierniki i wrócili szczęśliwi do domów.