• Uczniowie klas VII na Komorskiej

• 15.04.2018 09:11
      • „Smakuj życie na Komorskiej” głosi hasło, w którym wyraża się misja Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej na Pradze.

• O jego trafności przekonali się uczniowie klasy VII d, którzy  z inicjatywy nauczyciela doradztwa zawodowego wzięli udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez absolwentów tej szkoły, pracujących dzisiaj w charakterze kucharzy cenionych warszawskich restauracji. Podczas zajęć siódmoklasiści mieli okazję poznać specyfikę tej szkoły branżowej, dowiedzieli się wiele o organizacji i przebiegu nauki przyszłych technologów żywienia, piekarzy, cukierników, kelnerów czy wreszcie kucharzy. Zmierzyli się też z nie lada wyzwaniem, jakim okazało się przygotowanie „Śniadaniowego Street Food”  i „Naleśników a’ la pancakes”. Pierwsze spotkanie siódmoklasistów ze szkołą zawodową było bez wątpienia bardzo przyjemnym doświadczeniem.