• Klasy 3A, 3C i 3D w Muzeum Narodowym

• 09.04.2018 13:57
      • Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, tj. 21 i 27 marca uczniowie klas: 3a, 3c, 3d pod opieką swoich wychowawców odwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie. Celem wizyty był udział w lekcji muzealnej pt. „Wielkanocne pisanki, kraszanki i kogutki”.

• Zajęcia odbyły się w Galerii Sztuki Średniowiecznej. Przy wykorzystaniu przepięknych rzeźb i malowideł dzieci miały możliwość przypomnieć sobie tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkiej Nocy, a także poznać te, o których wcześniej nie słyszały. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o zwyczajach malowania pisanek, święcenia pokarmów,odwiedzania bliskich, jedzenia świątecznych potraw. Uczniowie poznali różnice między śmigusem a dyngusem. Dowiedzieli się, jakie wydarzenia miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia i jak ukazywali je artyści w swoich dziełach.

Na koniec zajęć każde dzieckow formie pracy plastycznej przygotowało koszyczek wielkanocny. Nikt nie miał wątpliwości, co powinno się w nim znaleźć.