• Klasy 3E i 3F w Teatrze Narodowym

• 16.04.2018 10:57
      •

W dniach 4 i 5 kwietnia uczniowie klas 3f i 3e pod opieką Pani Maryli Dąbrowskiej i Pani Katarzyny Grodzkiej uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej pod tytułem Fortepian – jak to działa? Dzieci miały niecodzienną okazję zapoznania się z wyglądem i brzmieniem fortepianu firmy Buchholtz, który jest kopią instrumentu, na którym w  Warszawie grał swoje kompozycje Fryderyk Chopin.

• Na wystawie w Salach Redutowych Teatru Wielkiego są też prezentowane fortepiany innych XIX – wiecznych firm zajmujących się budową tych instrumentów, a uczniowie mogli się przekonać, że każdy z nich brzmi nieco inaczej. Niektórzy mieli okazję zaprezentować własne umiejętności muzyczne. Pani edukator, prowadząca zajęcia grała  na wybranych fortepianach i jednocześnie pokazywała zasady ich działania. Wszyscy z podziwem słuchali fragmentów wspaniałej muzyki Fryderyka Chopina. Najwięcej emocji wzbudziła Etiuda c – moll, nazywana Rewolucyjną.