• Uczniowie klasy 5D i 6A z wizytą w schronisku dla zwierząt w Józefowie

• 07.05.2018 09:37
      • W ostatnim tygodniu przed majówką uczniowie klasy 5d i 6a pod opieką wychowawców, Pani Ewy Bogaczewicz i Pani Wioletty Krawczyk udali się po raz kolejny do schroniska dla zwierząt
        w Józefowie. Celem wizyty było przekazanie zebranych w szkole, w ramach akcji ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski, różnorodnych produktów, w tym w szczególności karmy dla porzuconych czworonogów.
      • Po dotarciu na miejsce wszyscy posmutnieli na widok tych biednych i niechcianych psów. Zwierzęta znajdujące się w klatkach, widząc tak liczną grupę dzieci, zaczęły głośno szczekać, natomiast będące na wybiegu garnęły się do nich, spragnione pogłaskania czy przytulenia. Po przekazaniu karmy pracownikom schroniska, uczestnicy wycieczki mieli okazję uświadomić sobie jak nieodpowiedzialnie postępują ludzie, podrzucając, a nawet przywiązując do ogrodzenia placówki swoich milusińskich. Na szczęście duża część z nich znalazła już dla siebie domy albo zainteresowały się nimi instytucje, które zajmują się konkretnymi rasami, np. bokserami.
        Po tej wizycie dzieci jednoznacznie wyraziły opinię, że decyzję o posiadaniu psa w domu należy podejmować w poczuciu dużej odpowiedzialności, co zapewne znacznie zmniejszyłoby liczbę czworonogów w takich miejscach.