• Wycieczka do Zamku Królewskiego klasy 5d

• 19.10.2017 14:18
      • „Czwartkowe obiady u króla Stanisława Augusta” to temat muzealnych zajęć edukacyjnych w Zamku Królewskim w Warszawie, w których 17 października 2017 roku uczestniczyła klasa Vd pod opieką wychowawcy, Pani Ewy Bogaczewicz.
      • Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się o tradycji obiadów czwartkowych organizowanych u króla Stanisława Augusta, a także poznać uczestników tych spotkań, czyli czołowych przedstawicieli polskiego oświecenia. Ponadto piątoklasiści poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia społeczne, polityczne i artystyczne, które omawiano ówcześnie przy stole i zapoznali się z informacjami dotyczącymi wpływu tych dyskusji na zmiany społeczno-ustrojowe zachodzące w Rzeczypospolitej II połowy XVIII wieku.
        Wart podkreślenia jest fakt, iż zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi, co zapewne przyczyniło się do chętnego i efektywnego udziału  dzieci w lekcji oraz dużego zainteresowania tematem zajęć.