• Klasy 7A, 7D i 7F nad morzem

• 28.05.2018 12:52
      • Trzy majowe dni spędzone nad morzem przez uczniów klasy VII A, VII D i VII F na długo pozostaną w ich pamięci.

• Bałtyk przywitał nastoletnich warszawiaków szumem fal i ożywczą bryzą, a czas spędzony na plaży był zapowiedzią wakacji, na które wszyscy niecierpliwie czekają. Nastrój letniej kanikuły towarzyszył uczniom także podczas zwiedzania Malborka i Trójmiasta. Przyjemnie było przemierzać trasę wycieczkowej marszruty w pięknym, majowym słońcu. Towarzyszyło ono grupie także wtedy, gdy wybrała się do obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Uczniowie w skupieniu oglądali świadectwa martyrologii dziesiątek tysięcy więźniów. Dla wielu nastolatków była to pierwsza tak bezpośrednia konfrontacja z okrucieństwem II wojny światowej. Wycieczka sprzyjała wzbogaceniu wiadomości z różnych dziedzin wiedzy. Była też niepowtarzalną okazją do integracji klas  i bardzo przyjemnego spędzenia czasu w gronie rówieśników.