• Zajęcia ze Strażą Miejską

• 27.04.2018 13:17
      • 24 kwietnia  w godzinach 9.00 - 11.00  w ramach realizacji programu profilaktyczno –wychowawczego szkoły odbyły się  spotkania z pracownikiem Straży Miejskiej. Zajęcia: „Umiem wezwać pomoc” zorganizowano dla uczniów oddziałów przedszkolnych „0” A,B,C. Tematyka zajęć nie była czymś nowym dla naszych „zerówkowiczów”- niemniej dzieci nie tylko mogły się wykazać swoją wiedzą, ale też w atrakcyjnej formie usystematyzować

i utrwalić wiadomości.

Kiedy chętni uczniowie odgrywali  scenki różnych sytuacji zagrożenia zdrowia, czy życia –  cała grupa w ciekawy sposób, utrwalała sobie znajomość numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się: do kogo należy się zwrócić o pomoc, gdy się zgubią; oraz - jak poprawnie telefonicznie wezwać pomoc.

Uczniowie naszej szkoły bardzo pozytywnie i żywiołowo reagowali podczas scenek dramowych, czy tez ciekawej zabawy integracyjnej „Sokole oko”. Zajęcia przebiegły w sprawny sposób, wszystkie założone cele zostały zrealizowane.

Wizyta Pani Strażnik pomogła usystematyzować naszym uczniom wiedzę o numerach alarmowych oraz pozostawiła miłe skojarzenia o pracownikach Straży Miejskiej.