• Spotkanie z przeszłością i zawodem archeologa

• 09.03.2018 12:27
      • W dniu 05.03.2018 r oddziały przedszkolne wzięły udział w  warsztatach „Mały archeolog”. Podczas zajęć dzieci mogły przekonać się czym się zajmuje archeolog. Obcując z przedmiotami z przeszłości dzieci dowiedziały się w jaki sposób można odkrywać „baaardzo” dawną historię!

• Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie słów: zabytek, wykopalisko, historia, archeolog. Nasi mali odkrywcy wykopali (w przygotowanym przez prowadzących modelu piaskownicy) zabytki przy pomocy archeologicznych narzędzi. Wszyscy z dużym zaangażowaniem składali zniszczone zabytki w całość niczym puzzle 3D.

Okazało się, że dzieci mają wielką ciekawość poznawania świata!

Każdy usatysfakcjonowany  i zadowolony uczestnik warsztatów po zakończonym "szkoleniu" otrzymał Dyplom Małego Archeologa!