• Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie

•

Popularyzacja wiedzy w zakresie historii polskiego i międzynarodowego sportu, osiągnięć polskich sportowców na arenie międzynarodowej, znajomość podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportowych i aktywizowanie uczniów do zgłębiania wiedzy w tym obszarze to tylko niektóre z celów Szkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie, którego eliminacje odbyły się w dniach 19 – 23 marca 2018r.

Rywalizacja odbywała się na dwóch poziomach: klasy IV – V oraz klasy VI – VII, a uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu:

1. Aktualności sportowych.
          2. Podstawowych przepisów gier zespołowych.
          3. Historii sportu.

Do finału zakwalifikowały się klasy: 5a i 5b oraz 7b i 7c

W dniu 19 kwietnia 2018r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Podczas imprezy, oprócz konkurencji sprawdzających wiedzę, pojawiły się również zmagania sportowe, które dodatkowo uatrakcyjniły przebieg konkursu i dostarczyły dużo emocji. Rywalizację na poziomie klas V wygrała klasa 5b, zaś na poziomie klas VII - klasa 7c.

Gratulacje dla zwycięzców!