Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego

im. Jana Kochanowskiego

Warszawski System Doradztwa Zawodowego

"Współczesny rynek edukacji i pracy charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Globalizacja gospodarki, postęp informatyczny, wzrastająca ilość informacji dotycząca zawodów, dróg kształcenia, bezrobocia powoduje trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Młody człowiek powinien być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do podnoszenia swoich kwalifikacji, ustawicznego dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności przydatnych w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących wyboru zawodu. Dlatego też ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, umiejętność podejmowania trafnych wyborów. Planowanie nie jest jednak jednorazową decyzją, ale procesem występującym w okresie całego życia. Profesjonalne poradnictwo zawodowe, działania z zakresu orientacji zawodowej pomagają w kształtowaniu tej kariery. Warszawski System Doradztwa Zawodowego ma wspomóc uczniów, nauczycieli, rodziców na różnych etapach, począwszy od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum aż do szkoły ponadgimnazjalnej"

1) Koordynatorem do spraw doradztwa zawodowego z ramienia Poradni jest p. Anna Służewska- psycholog.

Dane kontaktowe: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 3 ul.Felińskiego 15 tel. 22 277-22-10

poniedziałek 15.00-19.00

wtorek 8.00-12.00

środa 9.00-13.00

piątek 8.00-12.00

2) Koordynatorem do spraw doradztwa zawodowego jest p.Małgorzata Stettner.

3) W klasach VII prowadzony jest cykl zajęć z zakresu doradztwa zawodowego zgodnie z wytycznymi WCIES.

Za organizację i prowadzenie zajęć odpowiedzialny jest koordynator oraz wychowawcy klas.

Uczniowie mogą korzystać z porad indywidualnych zarówno na terenie szkoły jak również w Poradni Psychologiczno- Pedagogiczna nr 3

4) Rodzice mogą korzystać z indywidualnych porad i konsultacji w zakresie doradztwa zawodowego na terenie szkoły lub w Poradni Psychologiczno- Pedagogiczna nr 3