• Organizacja Bielańskich Konkursów

• Szkoła Podstawowa nr 293 jest organizatorem czterech bielańskich konkursów: Dzielnicowego Konkursu „Wędrówka z legendą przez Polskę” dla trzecioklasistów, Konkursu Języka Angielskiego „Brain Teaser” przeznaczonego dla uczniów klas VI i VII,

a także Turnieju Wiedzy o Języku Polskim „Mądrej głowie dość dwie słowie” przygotowywanego z myślą o siódmoklasistach oraz Interdyscyplinarnego Konkursu z Wiedzy Ogólnej „Prymus” adresowanego do szkolnych omnibusów. Cieszą się one od lat dużym zainteresowaniem. Każdego roku w konkursowe szranki stają reprezentanci niemalże wszystkich bielańskich szkół podstawowych, co wynika z wielu powodów. Po pierwsze, organizatorzy przykładają dużą wagę do tego, by spotkania uczestników wymienionych konkursów stały się okazją do rzetelnego sprawdzenia ich wiadomości i umiejętności. Ponadto, dokładają wszelkich starań, aby eliminacje przebiegały w miłej, przyjaznej atmosferze. Zależy im na dobrym samopoczuciu uczniów doświadczających blasków i cieni współzawodnictwa, ponieważ wychodzą z założenia, że już sam udział w konkursie stanowi wystarczający powód, by traktować takie osoby jak zwycięzców, którzy zdołali pokonać własne słabości i odważyli się podjąć wyzwanie. Co więcej, organizatorzy przygotowują też cenne nagrody dla finalistów i laureatów. Uroczystość ogłoszenia wyników ma zawsze wyjątkową oprawę, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele mogą się czuć naprawdę szczególnie docenieni. W istocie każdy konkurs ma na celu wyłonić tych, którzy zasługują na wyróżnienie za wiedzę, pracowitość, systematyczność, cierpliwość i pomysłowość. Każdy służy motywowaniu do nauki, rozwijaniu pasji i zainteresowań. Uczniowie potrzebują takich wyzwań, dlatego kolejne edycje konkursów organizowanych przez nauczycieli SP nr 293 weszły już na stałe do terminarza bielańskich inicjatyw oświatowych.