• Cztery Pory Roku

• LATO

Ostatnia  wystawa    z cyklu  „Cztery pory roku”  zorganizowana została  w pierwszych dniach czerwca . „Lato” w  odsłonie dziecięcych marzeń wakacyjnych  pojawiło  się wraz  z  kolorowymi  latawcami, tęczą  barw i ciekawymi technikami plastycznymi.  Dzieci  przelały na papier własne  wakacyjne plany   i marzenia:  wyjazdy nad morze,  w góry, zachody słońca, malownicze krajobrazy.

Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za  zaangażowanie, a  odwiedzającym  szkołę  gościom –za ciepłe słowa  i wyrazy  uznania  dla naszych małych  artystów.

************************************************************************************************

WIOSNA

I jak to zwykle bywa po  zimie nastała wiosna! Również w naszej szkole   wiosenny klimat pojawił się na kolejnej wystawie prac   świetliczków. „Wiosna”   w zieleniach i  pastelach, w kwitnących kwiatach,  owocowych drzewach,  łąkach i  pagórkach   rozjaśniła szkolny korytarz i wywołała uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.  Ciekawe techniki plastyczne, zaskakujące pomysły, odpowiednio  skomponowana  kolorystyka , dbałość o  szczegóły  z jednoczesnym  polem dla wyobraźni  dziecięcej  to  wizytówka   zajęć plastycznych odbywających się w  szkolnej świetlicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć - wiosna.

ZIMA

Kolejnym etapem wystawy zorganizowanej przez świetlicę szkolną z cyklu „Cztery pory roku”, była ekspozycja prac plastycznych pt. „Zima”. Dzieci kochają tę porę roku, szczególnie wtedy, gdy krajobraz za oknem pokryje gruba warstwa białego puchu. Wtedy nawet największy mróz nie jest im straszny. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki czy zjeżdżanie z górki na sankach z pewnością ucieszą dziecko w każdym wieku. Zima to także pora roku, która może stanowić źródło inspiracji do wykonania oryginalnych prac, rysunków oraz ozdób.

Analogicznie jak w przypadku wystawy pt. „Jesień” świetliczaki, pod opieką wychowawców, starały się wyczarować zimowe krajobrazy ze śnieżnymi drzewkami, stworzyć bałwana czy pingwina na kartce papieru Swoboda, czerpanie radości z ich tworzenia i wykorzystywanie różnych technik plastycznych, takich jak malarstwo z użyciem farb plakatowych, akwarelowych, wycinanki, kolorowani to sposoby, które z pewnością zachęciły dzieci do artystycznej twórczości.

Drugą wystawę z cyklu „Cztery pory roku” można było podziwiać na szkolnym korytarzu oraz przy sekretariacie.

Zapraszamy do galerii zdjęć - zima.

JESIEŃ

W ostatnich dniach nauczyciele szkolnej świetlicy zorganizowali na terenie szkoły pierwszą wystawę prac zatytułowaną „Jesień”, która stanowiła zwieńczenie zajęć plastycznych z cyklu „Cztery pory roku”, cieszących się olbrzymim zainteresowaniem świetliczków. Prace wykonywane były przez dzieci z wykorzystaniem różnorodnych technik. Ich celem jest rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, rozwijanie kreatywności, spostrzegawczości, ciekawości świata, wyobraźni, zmysłu artystycznego, kształtowanie umiejętności wyrażania siebie poprzez działania plastyczne, nabywanie umiejętności doboru odpowiednich kolorów – gra barwami i zabawa kolorami.Ponadto zajęcia mają na celu dbałość o rozwój dziecka w sferze plastycznej, wyciszają i uczą koncentracji uwagi.

Prace plastyczne o tematyce jesiennej zostały wykonane przede wszystkim z wykorzystaniem farb plakatowych, stempli, filcu, różnej wielkości guzików, kredek, krepiny, naturalnych materiałów przyrodniczych, np. liści oraz kolorowego papieru i innych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się technika origami.

Pierwszą wystawę z cyklu „Cztery pory roku” można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Zapraszamy do galerii zdjęć - jesień.