• Klasa 2a na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik

• 05.11.2023 18:12
      • W dniu 30.10.23r. klasa 2a uczestniczyła w wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Oprócz zwiedzania wystawy stałej, w Teatrze Robotów dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Bajka o królewiczu Ferycym i królewnie Krystali”. Obecnie występuje w nim trójka młodych, humanoidalnych aktorów, którzy poruszają się przy pomocy sprężonego powietrza – potrafią mówić w wielu językach, gestykulować, poruszać głową, a nawet wyrażać emocje. Ponadto drugoklasiści odwiedzili Majsterkownię, w której budowali wieżę i most, natomiast w Teatrze Wysokich Napięć podziwiali spektakl z prądem w roli głównej. Dzieci niezwykle zaciekawiły laboratoria: biologiczne i chemiczne.

Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości i zapewne przyczyniła się do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie.