• Klasa 6C w Muzeum Powstania Warszawskiego

• 12.12.2022 11:36
      • W minioną środę, tj. 7 grudnia br. uczniowie klasy 6C udali się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby wziąć udział w lekcji muzealnej „Harcerska poczta polowa”. Najpierw dzieci spotkały się z panią przewodnik, która opowiedziała o muzeum. Dowiedziały się, jak zbudowana jest ekspozycja, a także zastanawiały się nad tym, czym jest wojna i dlaczego Polacy walczyli o swoją stolicę.

• Podczas zajęć szóstoklasiści zdobyli wiedzę na temat znaczenia symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane, czyli biało-czerwonej opaski, czerwonego krzyża oraz lilijki harcerskiej. Największa ilość czasu została jednak poświęcona tajnemu harcerstwu i zasadom jego funkcjonowania w czasie okupacji. Uczniowie mieli okazję poznać działalność Harcerskiej Poczty Polowej w okresie Powstania Warszawskiego oraz reguły powstańczej korespondencji. Atrakcją, a zarazem znakomitym uzupełnieniem omawianego zagadnienia, była lektura oryginalnych listów z Powstania i udzielanie na nie pisemnych odpowiedzi.

Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia oraz stanowiła prawdziwą, żywą lekcję historii i patriotyzmu.

zapraszamy do galerii zdjęć