Strona główna

 • Bezpłatne wejścia na mecz Legii Warszawa w okresie wakacyjnym.

  Wzorem roku ubiegłego jedną z nagród przygotowanych przez Fundację Legii najaktywniejszych uczestników warszawskiego Rowerowego Maja jest możliwość bezpłatnego wejścia na mecz Legii Warszawa w okresie wakacyjnym (lipiec – wrzesień 2018).

  Każdy młody uczestnik, który brał udział w tegorocznej edycji akcji "Rowerowy Maj" i posiada w dzienniczku minimum 10 naklejek, jest uprawniony do jednorazowego odbioru biletu dla siebie oraz dorosłego opiekuna na dowolnie wybrany mecz rozgrywany w okresie wakacyjnym (lipiec – wrzesień) na stadionie Legii, w ramach rozgrywek Ekstraklasy 2018/2019.

   

  Jak odebrać darmowe bilety?

   

  W celu odbioru biletów, uczestnik powinien zgłosić się najpóźniej dwa dni przed meczem do kas biletowych lub Punktu Obsługi Kibica razem z dzienniczkiem z naklejkami oraz z danymi osobowymi: imieniem, nazwiskiem, nr PESEL. Sprzedaż biletów na nowy sezon rozpocznie się na około dwóch tygodni przed pierwszym meczem. Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony klubu legia.com, gdzie zostanie umieszczona informacja o rozpoczęciu sprzedaży oraz oficjalny terminarz rozgrywek. Bilety będzie można odbierać po rozpoczęciu sprzedaży na dany mecz.

   

  Liczba miejsc na każde spotkanie jest ograniczona i wynosi 50 podwójnych wejściówek na trybunę rodzinną. Decyduje kolejność zgłoszeń.

   

  Bilety mogą Państwo wymieniać w:

  - Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Łazienkowskiej 3

  pon. - pt.: 11:00-19:00;

  sob.: 10:00 -17:00;

  nd.: 10:00-16:00;

  - na wyspie Legii w M1 Marki przy ul. Józefa Piłsudskiego 1

  pon. – nd.: 11:00-20:00;

   

  Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu pozytywnych emocji przy Ł3!

  Koordynatorzy Rowerowego Maja Warszawa

  Marcin Górecki i Edyta Mantorska

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

  W piątek 22 czerwca 2018r., w sali gimnastycznej naszej szkoły, miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego. Odbyła się w kilku turach: o godz. 9.00 dla klas VI-VII, później dla klas IV-V,  następnie dla uczniów z klas II-III, a jako ostatni zostali pożegnani przez dyrektor szkoły, Panią Iwonę Krupińską, pierwszoklasiści i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Akademię, zgodnie
  z ceremoniałem szkoły, dla starszych uczniów prowadziła wicedyrektor, Pani Anna Janiec, zaś dla młodszych, wicedyrektor, Pani Grażyna Kucharska.
  Podczas swoich wystąpień dyrektor szkoły skierowała szczególne słowa pod adresem uczniów, podkreślając ich ciężką pracę w kończącym się roku szkolnym. Ponadto złożyła podziękowania i gratulacje dla nauczycieli, rodziców i opiekunów. Dyrektor szkoły życzyła także, by czas wakacyjnego wypoczynku był bezpieczny i pełen relaksu od codziennych, uczniowskich obowiązków.

  Do młodszych dzieci równie ciepłe słowa skierował obecny na uroczystości Radny Dzielnicy Bielany - Pan Ryszard Zakrzewski. Podczas akademii uczniowie poszczególnych klas odbierali nagrody za osiągnięcie najwyższych wyników w nauce, a dzieci z klas trzecich odznaki „Brązowej Tarczy”. Miłym akcentom było wręczenie listów gratulacyjnych ich rodzicom. Ponadto uczniowie klas IV-VII, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,45 i co najmniej bardzo dobre zachowanie, otrzymali stypendia naukowe. Każda z tych części została uświetniona występem artystycznym. Dzieci uzdolnione, objęte Programem„Wars i Sawa”, otrzymały z rąk Pani Renaty Piłat i Pani Wioletty Krawczyk VI część książki pt. „Pars pro toto, czyli Szkoła Podstawowa nr 293 w miniaturze”, w której znalazły swoje prace tematycznie związane z małymi i dużymi podróżami.

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych, dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska odczytała skierowany do nich list Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Pana Tomasza Menciny, a następnie wręczyła im ufundowane przez Urząd Dzielnicy Bielany gry „Memory”.

  Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania, by na forum klasy otrzymać świadectwa z rąk wychowawców.

  Niech długo wyczekiwane wakacje będą bezpieczne, pełne  słońca, uśmiechu, a przede wszystkim niezapomnianych wrażeń!

 • II Bielańska Gala Sportu Szkolnego

  W hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego, w dniu 20 czerwca, odbyła się II Bielańska Gala Sportu Szkolnego. Podczas uroczystości uhonorowano pucharami, medalami oraz innymi nagrodami bielańską młodzież oraz przygotowano wyróżnienia dla szkół oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Gospodarzem uroczystości był burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Pan Tomasz Mencina oraz odpowiedzialny za sport w dzielnicy, jego zastępca, Pan Grzegorz Pietruczuk. Na gali obecny był także zastępca burmistrza Pan Włodzimierz Piątkowski oraz przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Rady Dzielnicy Pani Magdalena Lerczak. Uroczystość uświetnili swoją obecnością również prezesi klubów sportowych, znani sportowcy oraz dyrektorzy szkół. 

  Naszą placówkę reprezentowała dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska,Pan Mariusz Jaguś oraz uczeń klasy 7a Miłosz Kwiatkowski. W kategorii szkół bielańskich naszej szkole przyznano IV miejsce w rankingu szkół oraz w klasyfikacji medalowej, a także III miejsce w kategorii frekwencji na zawodach. Nagrodę stanowiły, ufundowane przez Urząd Dzielnicy Bielany, komplety strojów sportowych. Pan Mariusz Jaguś został natomiast wyróżniony tytułem najpopularniejszego nauczyciela wychowania fizycznego na Bielanach. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się także Miłosz Kwiatkowski uhonorowany statuetką za sukcesy sportowew biegach przełajowych, wśród których wyróżnić można I miejsce XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz I miejsce w poprzedzającej je Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

  Gratulacje dla Pana Mariusza i Miłosza!

 • Dzień Mamy i Taty w klasie 3c

  Dzień Mamy i Taty w klasie 3c

  W dniu 18 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III c wraz z wychowawca p. Renatą Piłat przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas występu uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec złożyli Rodzicom życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

 • Przedstawienie w klasie 3C

  W dniu 18 czerwca 2018 r. Rodzice uczniów klasy III c pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Piłat przygotowali przedstawienie. Tradycją już jest, że wychowawczyni na koniec trzeciej klasy angażuje Rodziców w przedsięwzięcie na rzecz dzieci. Tym razem została pokazana bajka „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Królewnę Śnieżkę zagrała Mama Stasia, Księcia Tata Bruna, krasnoludkami były  Mamy: Gabrysi, Leny, Zosi, Marysi, Mateusz, Igora i Szymona, myśliwym była Mama Filipa, Narratorem Mama Jeremiego, a złą Macochę zagrała wychowawczyni. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że specjalnie dla nich powstało to przedstawienie. Wszyscy dobrze się bawili, a oklaskom nie było końca.

 • Podsumowanie pracy Małego Samorządu Uczniowskiego

  Kończy się rok szkolny 2017/2018, jest to dobra okazja do podsumowania pracy Małego Samorządu Uczniowskiego. Udało nam się zorganizować kilka imprez i przedsięwzięć, wzięliśmy też udział w bardzo dużej ilości konkursów, olimpiad i turniejów.

  18 czerwca 2018r. podczas apelu Małego Samorządu Uczniowskiego podziękowaliśmy wszystkim za zaangażowanie i złożyliśmy gratulacje laureatom i wyróżnionym uczniom w konkursach, turniejach, olimpiadach. Gratulujemy sukcesów, dziękujemy za pomoc i pracę na rzecz Małego Samorządu Uczniowskiego.

  Do zobaczenia po wakacjach!

 • Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego klas IV - VII

  W poniedziałek 18 czerwca 2018r. podczas 4. i 5. godziny lekcyjnej odbył się apel zorganizowany przez Szkolny Samorząd Uczniowski. Jego pierwszą cześć poprowadziły Weronika Lomott i Zuzanna Lewandowska, pełniące funkcję członków prezydium samorządu. Dziewczynki przedstawiły jego dokonania w bieżącym roku szkolnym, wśród których znalazły się, m.in. akcje charytatywne, organizacja imprez szkolnych, konkursy i plebiscyty oraz inne przedsięwzięcia.

  Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie wyników konkursu na najlepszą klasę z poziomu IV-VII. Za kryteria przyjęto osiągnięcia w nauce, dyscyplinę pracy oraz aktywność społeczną. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło klasie Vb, natomiast drugą lokatę zajęła klasa IVb, na trzecim miejscu uplasowała się klasa IVc, zaś na czwartym klasa VIIc. Wyróżnione oddziały, w nagrodę, spędzą wspólnie czas na dwugodzinnej zabawie w kręgielni.

  Godnym uwagi jest także fakt uzyskania przez dwie uczennice z poziomu klas piątych średniej ocen wynoszącej 6,0. Ponadto klasy: Vb oraz VIa otrzymały wyróżnienia za duże zaangażowanie w zbiórkę makulatury, dając tym samym wyraz dbałości o otaczające nas środowisko naturalne. Uhonorowano również uczniów zespołów klasowych za przygotowanie dekoracji z okazji obchodów Dnia Ziemi. Laureatami zostały: IVb, IVc i VIIa, natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie klas: Vb, VIa, VIc, i VIIe. Kolejne nagrody zostały przyznane za najciekawsze przebrania w ramach szkolnych obchodów „Trzynastki na wesoło”. Wśród nich znalazły się oddziały: IVd, Vb, Vd, VIIa i VIIe.

  Podczas spotkania zaprezentowano także wyniki plebiscytów: „Koleżanka i Kolega na 102” oraz „Ulubiony Nauczyciel”. W poszczególnych zespołach klasowych laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów, a przede wszystkim gromkie brawa koleżanek i kolegów. Natomiast wśród Grona Pedagogicznego, wybranymi przez dzieci, ulubionymi nauczycielami roku szkolnego 2017/2018, okazali się: Pan Tadeusz Płużyczka, Pani Paulina Płatek, Pani Wioletta Krawczyk, Pani Anna Nowak oraz Pani Luiza Podgajna.

  Druga część apelu została poświęcona uhonorowaniu, przez dyrektor szkoły Panią Iwonę Krupińską wraz z wicedyrektorem Panią Anna Janiec uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i sportowych, których ilość była imponująca. Nagrodzone dzieci otrzymały również czekolady. 

  Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla Weroniki Lomott oraz Zuzanny Lewandowskiej za zaangażowanie oraz duży wkład pracy na rzecz samorządu złożonymi przez jego opiekunki – Panie: Elżbietę Jezierską i Paulinę Płatek.

  Niech tegoroczne wakacje będą słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne!

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej

  W dniu 14 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej, zorganizowanego pod nadzorem Pani Elżbiety Jezierskiej i Pani Sylwii Kowalczyk, które prowadzą zajęcia szkolnego koła europejskiego. Zmagania odbywały się na korytarzu II piętra, a poszczególne klasy IV-VII były reprezentowane przez trzyosobowe zespoły rywalizujące odpowiednio na swoich poziomach.

  Celem konkursu była przede wszystkim  popularyzacja wiedzy na temat krajów UE oraz rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i przekazywania ich na forum.

  Aby wygrać tegoroczny turniej, należało m.in. wykazać się bardzo dobrą znajomością wiedzy na temat hymnu UE, symboliki flagi, położeniai ciekawostek dotyczących krajów członkowskich, jak również interesująco opisać plakat wybranego państwa. Klasową rywalizację uświetniły kolorowe stroje, zarówno reprezentantów, jak i dopingujących koleżanek i kolegów, typowe rekwizyty, foldery oraz flagi.

  Wszystkim towarzyszyły niemal sportowe emocje, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  W kategorii klas czwartych wygrała klasa IVF, zaś klas piątych - klasa VB. Zwycięzcami wśród klas szóstych okazała się klasa VIA, natomiast spośród klas siódmych najlepsza była klasa VIIE.

  Brawo zwycięzcy!

 • Turniej zbijaka klas I - III

  13 czerwca 2018r. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował dla oddziałów I – III TURNIEJ ZBIJAKA. Sportowa rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: klas pierwszych, klas drugich i klas trzecich. Każdy drużyna biorąca udział w turnieju walczyła dzielnie o zwycięstwo. Naszym najważniejszym celem była dobra zabawa i przestrzeganie zasady fair play. Podczas rozgrywek bardzo aktywnie działała strefa kibica, która mobilizowała drużyny do walki o zwycięstwo. Na poziomie klas pierwszych zwyciężyła 1c, wśród klas drugich prowadzenie objęła 2b, a w klasach trzecich zwycięzcami została 3a.  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za współzawodnictwo.

 • Obrady "Parlamentu Europejskiego"

  W dniu 14 czerwca 2018 roku, w ramach zajęć koła europejskiego, odbyły się już po raz ósmy obrady „Parlamentu Europejskiego”, na których dyskutowano na temat bezpiecznej szkoły. Spotkanie rozpoczęła wystąpieniem przewodnicząca, Zuzanna Sadoch z klasy VIIc, zaś głosu poszczególnym reprezentantom państw Unii Europejskiej udzielała marszałek – Aleksandra Petrykowska z klasy Vc. Ponadto członkowie koła europejskiego, przy mównicy, odczytywali samodzielnie przygotowane referaty. Nad całością przebiegu obrad czuwały opiekunki szkolnego koła zainteresowań: Pani Elżbieta Jezierska i Pani Sylwia Kowalczyk.

  Dyskusji przysłuchiwali się obecni goście, a wśród nich: dyrektor szkoły – Pani Iwona Krupińska, wicedyrektor szkoły - Pani Anna Janiec, Pani Paulina Płatek oraz uczniowie klasy VIIb i VIIc.

  Poruszane tematy, dotyczące aspektów bezpieczeństwa na terenie szkoły, wzbudziły wiele ciekawych spostrzeżeń i tym samym skłoniły do wyciągnięcia interesujących wniosków. Debata miała charakter merytoryczny i dojrzały, przebiegła w duchu akceptacji różnorodności poglądów, a przy tym była interesująca i swobodna.

  Opiekunki oraz dyrekcja szkoły oceniły dyskusję bardzo wysoko, serdecznie dziękując młodzieży za zaangażowanie i aktywny udział. Wyraziły również chęć kontynuowania takiej formy spotkań i wymiany poglądów w kolejnych latach.

   

   

 • Witaj Lato na Bielanach!

  Jak co roku, tym razem w dniu 9 czerwca 2018 r., na Bielanach, odbyła się największa, inaugurująca nadchodzące lato impreza plenerowa. Tegoroczne wydarzenia zapoczątkowała barwna parada dzieci, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców dzielnicy, która o godz. 14.00 wystartowała od stacji metra Wawrzyszew, by przejść ulicą Kasprowicza na teren festynu, ograniczony ulicami Żeromskiego, Marymoncką i Sacharowa, czyli na tzw. "serek bielański".

  Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Iwona Krupińska oraz uczniowie klasy 5b i 7e wraz wychowawcami, którzy w kolorowych strojach, dzielnie i w dobrych humorach przemierzali wyznaczoną trasę .Przemarsz stanowił również otwarcie dla wielu atrakcji na terenie dzielnicy, zarówno dla małych, jak i dla dużych, mających miejsce m. in. w strefach: Sportu, EKO, Malucha czy Zdrowia. Nie zabrakło także dobrego jedzenia, fantastycznej atmosfery, a wieczorem koncertów największych, polskich gwiazd.

  Wygląda na to, że lato na Bielanach już się rozpoczęło!

 • Wyróżnienie w Przeglądzie Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych

  Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, po raz dziewiąty, było miejscem Gali Festiwalu Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych, która odbyła się w dniu 8 czerwca 2018 r. Jej organizatorem był Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany.

  Licznie zgromadzoną publiczność stanowili dyrektorzy, nauczyciele, dzieci, młodzież, a także ich rodzice. W trakcie uroczystości zostały zaprezentowane wyróżnione talenty uczniów, m.in. ze szkół podstawowych, wśród których znalazła się reprezentantka naszej szkoły - Zuzia Soćko z klasy 7a. Młodzi artyści zostali uhonorowani statuetkami i dyplomami wręczonymi przez Tomasza Mencinę – Burmistrza Dzielnicy Bielany, GrzegorzaPietruczuka – Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bielany, Radnych Dzielnicy Bielany: Wojciecha Borkowskiego i Natalię Krupę oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania - Zofię Gajewicz.

  Serdeczne gratulacje dla Zuzi i życzenia dalszych sukcesów wokalnych!

 • Apel poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II

  Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

  (Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)

   

   

  W naszej szkole, w dniu 8 czerwca 2018r., odbyła się akademia upamiętniająca życie i pontyfikat Jana Pawła II. W uroczystości, przygotowanej pod kierunkiem nauczycielki religii, Pani Renaty Wojdy, wzięli udział uczniowie klasy 5b. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną, przybliżył dzieciom biografię papieża oraz najważniejsze przesłania kierowane podczas jego pontyfikatu. W inscenizacji zwrócono szczególną uwagę na wyjątkowość osoby św. Jana Pawła II. Podkreślano jego zasługi dla jednoczenia świata i umacniania pokoju, a także wyrażono wdzięczność za przykład życia pełnego wiary, miłości i radości dla drugiego człowieka. Młodzi aktorzy wspominali dzieciństwo, młodość, lata w seminarium, pasterską posługę, pielgrzymki, a także rozmawiali o licznych uzdrowieniach Jana Pawła II. Ponadto recytowano utwory poświęcone osobie Karola Wojtyły oraz śpiewano, także z udziałem publiczności, wiele piosenek, w tym między innymi „Barkę i Czy wy wiecie, że jesteście świątynią ”.

  Choć od śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II minęło już 13 lat, to nadal pozostaje on w pamięci wszystkich Polaków. Nie sposób zapomnieć jego osobowości, dokonań i poświecenia na rzecz ludzi na całym świecie.

 • Sukces Mai Traczyk i Adriana Olszyny w Bielańskim Konkursie „Miłość silniejsza niż śmierć”!

  Już po raz 14. Gimnazjum nr 75 w Warszawie przy ulicy Wrzeciono 24 zorganizowało konkurs pod nazwą „Miłość silniejsza niż śmierć”, skierowany do uczniów gimnazjów oraz klas siódmych szkół podstawowych.

  Warunkiem uczestnictwa w tych zmaganiach było przygotowanie dotąd niepublikowanej pracy w jednej z trzech kategorii: poezja, proza lub komiks, tematycznie nawiązującej do myśli przewodniej turnieju. W tej edycji uhonorowano aż dwoje uczniów naszej szkoły i to z klasy 7a: Maję Traczyk i Adriana Olszynę. Maja otrzymała wyróżnienie w kategorii komiks, zaś wiersz Adriana zdobył uznanie komisji w kategorii poezja, za który otrzymał tytuł laureata 2. miejsca.

  W dniu 6 czerwca 2018 roku siódmoklasiści odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gala rozdania nagród została uświetniona występem artystycznym młodzieży z okazji obchodów Szkolnego Święta zwanego „Fredrykaliami”, które  nazwę wzięło od nazwiska dawnego patrona Gimnazjum nr 75 - Aleksandra Fredry.

  Maju i Adrianie, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

   

   

   

 • Dzień Rodziny w klasie 3f

  Dzień Rodziny w klasie 3f

  Kraina Rodzina, niezbędna i prosta.

  W połowie dziecinna, w połowie dorosła.

  Kraina Rodzina z tatusiem i mamą.

  codziennie inaczej, codziennie tak samo.

  Barbara Stenka

   

  Są w kalendarzu takie dni, które napełniają nas radością, ciepłem i wzruszeniem. Takimi dniami są Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci i Dziadka. W tym roku klasa 3f postanowiła uczcić najukochańsze osoby jednego dnia, świętując Dzień Rodziny. 29 maja pod hasłem Kraina Rodzina odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni rodzice, dziadkowie, a także rodzeństwo.

  Uczniowie  zaprezentowali występy artystyczne. Pięknie recytowali wiersze o tematyce rodzinnej. Niektóre humorystyczne i żartobliwe teksty, powodowały śmiech wśród gości, a poważne wiersze, interpretowane przez małych aktorów sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Szymon po zagraniu na dzwonkach melodii Czerwone jabłuszko otrzymał od zebranych głośne brawa. Podczas występów nie zabrakło także radosnych piosenek poświęconych rodzinie. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, wszyscy udali się na słodki poczęstunek do sali, która tego dnia była udekorowana portretami bliskich nam osób. Rodzice i dziadkowie mieli dużo zabawy odnajdując swoje podobizny.

  Uroczystość była podniosła, ale i bardzo radosna. Przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze. Na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • Kacper Pańczak laureatem Bielańskiego Konkursu Plastycznego „Ptaki Bielan”!

  Kacper Pańczak laureatem Bielańskiego Konkursu Plastycznego „Ptaki Bielan”!

  W dniu 15 maja 2018 roku, w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, zebrała się komisja konkursowa V edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach” pod hasłem „Ptaki Bielan”. Turniej został zorganizowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy oraz Fundację Żyj z pasją.
  Jego celem było przede wszystkim rozwijanie wrażliwości ekologicznej, artystycznej dzieci i młodzieży, zachęcanie do obserwacji ptaków, poznania ich gatunków, zwyczajów, trybu życia oraz charakterystycznych cech.

   Na konkurs wpłynęło aż 97 prac! Decyzją Komisji w kategorii wiekowej 10-12 lat przyznano 4 nagrody główne. W gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Kacper Pańczak z klasy 4a. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i wyróżnionych odbyło się podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dzień Dziecka, w sobotę 3 czerwca, na terenie Dzielnicy Bielany.

  Serdeczne gratulacje dla Kacpra i jego rodziców!

 • Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj 2018

  Rowerowy Maj już za nami. Nasza szkoła uczestniczyła w rywalizacji z innymi warszawskimi placówkami. W III edycji wzięło udział aż 112 stołecznych szkół. Liczba dojazdów podczas trwania akcji przekroczyła milion, co daje rekordowy wynik.

  Ranking warszawskich placówek odbył się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe małe, szkoły podstawowe średnie i szkoły podstawowe duże. Nasza szkoła zakwalifikowana została do kategorii: szkoły podstawowe duże i w ostatecznym rankingu wśród szkół z tej kategorii zajęliśmy 9 miejsce. Frekwencja SP 293 w akcji Rowerowy Maj wyniosła 61,1%. Najlepsze klasy w naszej szkole to: 3a – frekwencja 93,3%, 5a – 84, 5% i 3d – 84,3%. 

  Przed nami jeszcze podsumowanie akcji Rowerowy Maj, które odbędzie się 9 czerwca 2018r. przy Parku Fontann. Niebawem dotrą do nas także nagrody dla wszystkich wytrwały i zaangażowanych podczas kampanii.

 • Dzień Chemika

  W dniu 05.06 w szkole odbył się Dzień Chemika w ramach którego młodzi adepci zostali zapoznani z tajnikami pracy laboratoryjnej. Warsztaty były przeprowadzone dla klas 4 i 5, a by w przyszłości z dużym entuzjazmem podeszli do nauki tej pasjonującej dziedziny wiedzy. Dzieci mieli okazję założyć profesjonalne stroje laboratoryjne i przystąpić do wykonywania eksperymentów. Wielu z nich po raz pierwszy miało do czynienia ze szkłem i sprzętem laboratoryjnym. Uczniowie tworzyli polimerowe konstrukcje, przeprowadzali grę barw, wywoływali dżina z butelki czy otrzymywali bananową pianę. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji i rozkopały dzieci w badaniu świata poprzez doświadczenie.

 • Biblioteka

  Szanowni Rodzice,

   W dniu 22 maja 2018 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównymi celami  tego programu są: wzmocnienie potencjału i roli biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych (z  wyłączeniem podręczników szkolnych) i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Dzięki środkom finansowym z NPRC nasza biblioteka wzbogaci się o nowe książki już w przyszłym roku szkolnym 2018/19.

  Mamy nadzieję, że biblioteka zasobna w nowości  wydawnicze zachęci uczniów do czytania książek!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 293 im.Jana Kochanowskiego
  ul. Kochanowskiego 8 01-864 Warszawa

  e-mail: sekretariat@sp293.edu.pl
 • (22) 633-13-77
  (22) 633-13-06

Galeria zdjęć