Strona główna

 • Recytatorski sukces Karmeli Fantoli

  Dom Kultury „Kolorowa” we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus” dzielnicy Ursus był organizatorem XVI Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety – Stanisława Grochowiaka. Impreza miała charakter otwartego przeglądu recytatorskiego, do którego została zaproszona młodzież i dorośli z województwa mazowieckiego.
  Celem przeglądu było przybliżenie i rozszerzenie wiedzy o twórczości poety, umożliwienie publicznej prezentacji recytatorskiej utalentowanym mieszkańcom województwa oraz wyróżnienie najciekawszych deklamacji i promocja laureatów. W kategorii wiekowej 14-16 lat wzięła udział uczennica klasy VIIIB, Karmela Fantoli, która po zakwalifikowaniu się do ścisłego finału, spośród ponad 60 uczestników, zajęła zaszczytne drugie miejsce. Sukces ten osiągnęła nie tylko w wyniku ciężkiej pracy, ale przede wszystkim dzięki zdolnościom recytatorskim, które konkursowa komisja doceniła podczas prezentacji dwóch wierszy: „Ars poetica” oraz „Ikar”.  
  Życzenia kolejnych recytatorskich sukcesów!

   

 • Wolontariusze w Bielańskim Ośrodku Wsparcia Seniorów

  W dniu 10 grudnia 2018 roku wolontariusze z klasy 8a i 8d pod opieką Pani Anny Szumel i Pani Agnieszki Sabak -  Krawczak udali się, w ramach realizacji projektu „Uśmiech Seniora”, do Ośrodka Wsparcia Seniorów na Bielanach. Wspólnie z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie zaśpiewali kolędy dla seniorów, przybliżając tym samym świąteczną atmosferę. Po koncercie seniorzy mieli możliwość delektowania się słodkościami przygotowanymi przez dzieci. Nie zabrakło także upominków w postaci własnoręcznie wykonanych szopek oraz kartek świątecznych z życzeniami. Wolontariusze zostali natomiast obdarowani prezentami od seniorów. Przy świątecznym stole gospodarze spotkania opowiadali o swoich latach młodości i o tradycjach bożonarodzeniowych w ich rodzinnych domach.
  Takie spotkania uczą dzieci życzliwości i szacunku wobec starszych ludzi, a także wrażliwości na drugiego człowieka. Natomiast ludziom starszym pozostawiają niezapomniane wspomnienia i zaspokajają potrzebę kontaktu z drugą osobą. Wolontariusze mają poczucie spełnienia, a seniorzy chwile wzruszeń, wywołane świadomością, że we współczesnych czasach są młodzi ludzie, którzy czerpią radość ze spotkania z nimi.

 • Mikołajkowy Turniej Szachowy

  Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 321, wspólnie z dzielnicą Bemowo, był organizatorem Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Jego celem była popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz zdobywanie kategorii szachowych. W dniu 24 listopada br., w zawodach rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Wśród wielu uczestników znakomicie wyróżnił się uczeń naszej szkoły, Łukasz Szerszeń z klasy 6d, który zajął aż trzecie miejsce.

  Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych!!!

   

 • Mikołajki

  Drogi Święty Mikołaju,

  co przychodzisz prosto z raju

  i dla dzieci gwiazdkę masz,

  powiedz , co nam dzisiaj dasz?

  Autor nieznany

   

  W dniu 6 grudnia do szkoły zawitał najbardziej oczekiwany, zarówno przez dzieci jak i dorosłych, gość –św. Mikołaj. Tradycja obdarowywania się upominkami obchodzona jest na cześć biskupa Miry o tym samym imieniu. Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia każde dziecko otrzymuje prezent. To magiczne wydarzenie odbywa się już w nocy z piątego na szóstego grudnia, gdy ukradkiem podkłada on upominki pod poduszką lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

  W czwartek niezwykły gość, w towarzystwie uroczych śnieżynek, przybył z workami pełnymi prezentów i zawitał do każdej klasy. Został bardzo miło przyjęty przez wszystkich. Nie sposób opisać emocji i spontanicznie okazywanej radości dzieci. Niektóre klasy na widok Mikołaja odśpiewały kolędę, a inne nawet tradycyjne „Sto lat”. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było wywnioskować, że  Święty trafił z podarunkami.

  Wszyscy z utęsknieniem spodziewają się jeszcze jednej wizyty Mikołaja, która zapewne nastąpi w wieczór wigilijny. 

   

 • Przyłącz się do akcji wsparcia osób niepełnosprawnych "Jest robótka"

  Przyłącz się do akcji wsparcia osób niepełnosprawnych "Jest robótka" - Obrazek 1

  Mały Samorząd Uczniowski i klasa I B zapraszają do udziału w akcji, która ma na celu sprawić by Święta Bożego Narodzenia były mniej smutne i samotne dla osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie pod Warszawą.

  Zachęcamy uczniów klas I - III do samodzielnego wykonania kartek świątecznych, które rozgrzeją każde serce osoby niepełnosprawnej do rąk, której trafią.

   Kartki z wypisanymi życzeniami wrzucamy do przygotowanej świątecznej skrzynki ustawionej naprzeciw sekretariatu, do dnia 14 grudnia.

  Przyłącz się do akcji wsparcia osób niepełnosprawnych "Jest robótka" - Obrazek 2

 • Sukces Karmeli Fantoli

  Sukces Karmeli Fantoli
 • Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka!

  Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka!

  Przyłącz się do akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” i uratuj życie najbardziej potrzebujących dzieci. Przekazując darowiznę  w zamian za uszytą laleczkę, przyczynisz się do poprawy losu dzieci. Szczepionki, które UNICEF dostarczy dzięki Twojemu wsparciu, dadzą szansę na lepsze życie setkom tysięcy dzieci.

   W ramach akcji uczniowie wraz z rodzinami mogą przygotować szmaciane laleczki, każda z nich będzie miała swoja tożsamość, kraj pochodzenia, kolor skóry, strój i wiek. Informacje te będą zawarte w akcie urodzenia laleczki.

  Wykonane przez uczniów laleczki zostaną zaprezentowane w szkole podczas specjalnie przygotowanej wystawy. Minimalna kwota darowizny to 10 złotych. Suma ta pozwala na zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Wzory laleczek są dostępne w świetlicy szkolnej. Prosimy o dostarczanie laleczek do dnia 25 stycznia 2019 roku.

 • Moda na każdą porę roku

  Klasa 2b  z wychowawczynią Anną Tkaczyk w listopadzie  w ramach programu „Zdrowym być” realizowała projekt – Moda na każdą porę roku.

  Uczniowie wcielili się w role projektantów mody i stylistów strojów. Każdy uczeń miał za zadanie przygotować papierową postać chłopca i dziewczynki.  Następnie należało ubrać je w stroje adekwatne do wybranej pory roku i zaprezentować  na czerwonym dywanie w blasku fleszów  oraz niepowtarzalnym stylu.

  Projekt okazał się bardzo czasochłonny,  ale interesujący.  W trakcie pracy uczniowie zapoznawali się z różnymi zawodami tak ściśle powiązanymi ze sobą, aby powstał  przepiękny  strój.

   Ciekawy dla uczniów był temat gatunku materiałów, z jakich  powstają ubrania, buty, dodatki . Naturalny czy syntetyczny,  który wybrać?  Który wygląda ciekawiej i  ma wpływ na zdrowie człowieka?

   W czasie zajęć uczniowie nie tylko  świetnie się bawili, ale też  zgodnie współpracowali ze sobą. Wymieniali się zgromadzonymi materiałami, podsuwali sobie ciekawe pomysły, pomagali sobie wzajemnie. Dzięki takiemu zaangażowaniu powstały przepiękne, ciekawe i niestandardowe prace, które cieszą oczy wszystkich oglądających, a przede wszystkim są dumą dzieci z  klasy 2b.

 • Spotkanie z druhnami

  Dnia 04 grudnia gościliśmy w świetlicy klas I i II specjalnych gości. Były to druhny Zosia i Asia, które prowadzą w naszej szkole zbiórki zuchowe, gromady Leśne Duszki. Druhny wprowadziły naszych świetliczaków w mikołajkowy nastrój, opowiadając o św. Mikołaju, skąd pochodzi, czym się zajmuje i dlaczego jest tak lubiany przez dzieci. Druhny umiliły nam czas prowadząc również mikołajkowe zabawy i opowiadając co ciekawego dzieje się w szkole podczas zbiórek zuchowych.

  Dziękujemy druhnom i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzą nas w świetlicy.

 • Laureat V edycji Konkursu Recytatorskiego „Literackie Bielany”

  30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 80 odbyła się Gala Laureatów V edycji Konkursu Recytatorskiego „Literackie Bielany”. W konkursie tym uczniowie, prezentując umiejętności recytatorskie, zapoznają się z twórczością literacką patronów bielańskich ulic.
  W bieżącym roku szkolnym brało w nim udział  troje uczniów naszej szkoły. Największy sukces  odniosła Daria Matysiak z klasy 6d. Zajęła w gronie laureatów II miejsce. Przepięknie zinterpretowała fragment „Królowej Śniegu” H. Ch. Andersena. Gratulujemy!

   

 • Spotkanie z aktorem

  W dniu 16 oraz 23 listopada br. uczniowie klasy 4b uczestniczyli w spotkaniu z jednym z polskich aktorów. Dzieci miały możliwość poznać wiele ciekawych informacji na temat pracy scenicznej, posłuchać jak gość potrafi naśladować głosy znanych osób, jak również z bliskaobejrzeć grę aktorską w trakcie odtwarzania krótkich scenek.

  Największym zainteresowaniem czwartoklasistów cieszyły się zabawy w wymyślanie różnych historyjek i wcielanie się w role występujących w nich postaci. Była wyprawa po skarby, spotkanie z idolem, strach przed mumią z piramidy, odgrywanie zielonego dinozaura, a także kolorowej tęczy. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci chętnie angażowały się w wykonywanie kolejnych zadań, poznając przy tym niektóre tajniki pracy aktora.

   

 • Dyskoteki andrzejkowe w klasach IV - V i VI - VIII

  Czas andrzejek już nadchodzi,
  w szkole o to się rozchodzi.
  Bo andrzejki - czas niezwykły,
  a do tego już przywykły,
  w szkole wszystkie ananasy -
  no dosłownie - z każdej klasy!

  Autor nieznany

  Obrzęd andrzejek w dawnych czasach miał nieco inny charakter niż obecnie, gdyż zawierał więcej magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Dzisiaj jest to wesoła zabawa dostarczająca wiele humoru i rozrywki, a przeprowadzane wróżby traktowane są bardziej z przymrużeniem oka.

  Upamiętniając zwyczaj wigilii św. Andrzeja, w naszej szkole, jak co roku, odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas IV-V uczestniczyli w niej 28 listopada, natomiast ich starsi koledzy z klas VI-VIII mieli możliwość potańczyć następnego dnia. Wszyscy wspaniale się bawili przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych, a humory dopisywały. W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy włączyli się do wspólnej zabawy i tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany poczęstunek.

  Pozostając pod wrażeniem andrzejkowych atrakcji, uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnej, wspólnej zabawy, którą będzie bal karnawałowy.

   

 • Konkurs “Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś”

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Jak co roku, w naszej szkole aktywnie świętowaliśmy ten dzień. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z historią powstania Pluszowego Misia, cały dzień Misie towarzyszyły dzieciom podczs lekcji i przerw.

  Z tej okazji odbył się konkurs “Mój Przyjaciel – Pluszowy Miś” dla oddziałów przedszkolnych. Uczniowie pod okiem swoich rodziców przygotowali bardzo kreatywne prace przedstawiajace Misia.

  I miejsce - Hubert Węgrecki
  II miejsce – Igor Celiński
  III miejsce - Oliwia Piechocka

  Wyróżnienia:
  Jakub Fiałkowski
  Antoni Lechowicz-Zalewski
  Lena Szewczuk
  Natalia Janczak
  Zuzanna Stelmach

  Uczniowie z klas 1-3, którzy zmierzyli się w konkursie “Ubranko dla Misia”, mieli za zadanie samodzielnie zaprojektować strój dla swojego ulubionego Misia.
  Wyniki konkursu przedstawiają sie następująco:

  I miejsce – Ignacy Popłoński
  II miejsce -  Malwina Michalska
  III miejsce – Oliwia Kozłowska

  Wyróżnienia:
  Maja Kułakowska
  Kalina Szumilas

 • I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielan w mini koszykówce chłopców

  W dniach 26-28 listopada br. zostały rozegrane Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w mini koszykówce dziewcząt i chłopców. Celem turnieju była popularyzacja i upowszechnianie tej dyscyoliny sportu wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów szkół bielańskich, którzy będą reprezentować Dzielnicę Bielany w finałach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wystartowała drużyna chłopców w składzie: Poscia Dawid 6a, Wnuk Karol 6b, Kucisz Antoni 6b, Siwek Krzysztof 6b, Michalik Mikołaj 6b, Krzywicki Krzysztof 6b, Karczmarek Antoni 6b, Kardaszewicz Jakub 6d, Kuczmarski Kacper 6b, Rodakowski Bartosz 7b, Bednarczyk Antoni 7b. Zawody zostały rozegrane z godnie z przepisami gry w mini koszykówkę ustalonymi przez Polski Związek Koszykówki i określonymi w regulaminie WOM.
  Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów, które podzielono na 2 grupy. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z nich. Nasza reprezentacja awansowała ze swojej grupy z kompletem punktów, nie przegrywając ani jednego spotkania. W półfinale naszym rywalem byli chłopcy z SP nr 80, nad którymi zwycięstwo otworzyło drogę do finału. W ostatnim najważniejszym meczu dnia nasi uczniowie pokonali swoich rówieśników ze Szkoły Przymierza Rodzin w stosunku 22:9, potwierdzając mistrzowską formę i dyspozycję. Jako mistrzowie Bielan, uczniowie będą reprezentować dzielnicę w styczniowych mistrzostwach Warszawy. Przed nimi kolejne przygotowania i ciężkie treningi.
  Gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!!!

   

 • Zdrowe kanapki w klasach pierwszych

  Jeśli chcesz się żywić zdrowo,

   jadaj zawsze kolorowo!

   Jedz owoce i jarzyny,

  to najlepsze witaminy!

   Jedz razowce z grubym ziarnem,

   zdrowe jest pieczywo czarne!

  Na kanapkę, prócz wędliny,

  połóż listek zieleniny!

   S. Karaczewski

  Kanapka może być zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem na drugie śniadanie, które dzieci spożywają w szkole. Uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły wzięli czynny udział w projekcie promującym zdrowe odżywianie i w ramach zajęć z edukacji technicznej wspólnie przygotowywali  pyszne i bogate w składniki odżywcze kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Kanapki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pierwszaki przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

  Wcześniej uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiania, oglądali filmy edukacyjne. Rozmawiali o tym jak komponować posiłki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? 

  Warto organizować tego typu lekcje, ponieważ  utrwalają zdrowe nawyki  u dzieci. Sposób odżywiania ma bowiem duży wpływ na koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, rozwój intelektualny, samopoczucie i sprawność fizyczną.

 • Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

  W ostatnim czasie wychowawcy szkolnej świetlicy przeprowadzili warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były realizowane we wszystkich grupach klas I-IV z jednoczesnym uwzględnieniem wieku dzieci.
  Program skierowany dla pierwszych klas obejmował opanowanie podstaw pierwszej pomocy, w szczególności poznanie i zapamiętanie numerów telefonów służb ratunkowych. W klasach drugich dzieci uczyły się układania poszkodowanych w pozycji bezpiecznej ustalonej, a w klasie 3b zrealizowano program WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”, w ramach którego uczniowie ćwiczyli, m.in. wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach.

  Po ukończeniu zajęć uczestnicy otrzymali książeczki dotyczące ratowania życia. Ponadto w każdej grupie zaprezentowanofilm dostosowany do poziomu wiedzy i wieku dzieci. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne na temat ratowania życia, które jednocześnie posłużyły do wykonania tematycznej wystawy na szkolnym korytarzu.

  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie i chętnie w nich uczestniczyli. 

 • Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich

  W sobotę 17 listopada, w hali sportowej  przy Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie - Wesołej, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach. W rozgrywkach wzięło udział aż 78 zespołów, w tym dwie reprezentacje z naszej szkoły w składzie: Szymon Kozłowski 8c, Tomasz Rumiński 6c, Bartosz Kozłowski 5f, Ania Wszoła 7a (I zespół) oraz Łukasz Szerszeń 6d, Nikodem Lużyński 8d, Robert Jakowicz 8d, Natalia Małota 6b (II zespół).

  Pierwsza reprezentacja uplasowała się na wysokim 8. miejscu z dorobkiem 20 punktów, zaś druga, z wynikiem 11 punktów, zajęła 17. miejsce. Indywidualny sukces odniósł Bartosz Kozłowski, uzyskując 2. miejsce na trzeciej szachownicy wynikiem 7 punktów z 8 partii.

  Wszystkim naszym reprezentantom składamy gratulacje.

 • Pasowanie na świetliczaka

  W dniu 26 listopada br., w szkolnej świetlicy, odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka uczniów klas pierwszych, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy. Rozpoczęła je dyrektor szkoły Pani Iwona Krupińska, która serdecznie powitała uczestników spotkania oraz omówiła jego cel.
  Aby zostać przyjętym do zacnego grona „świetlików” naszej szkoły, kandydaci musieli przejść bohatersko kilka wymagających prób: m.in. wiedzy, sprawności i smaku. Zadania miały na celu kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy, integrację grupy, a także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania.
  Stojące przed dziećmi zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Pierwszoklasiści bardzo chętnie brali udział w zabawach, by na koniec złożyć uroczystą przysięgę:

  „Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, życzliwym i koleżeńskim.
  Dbać o bezpieczeństwo własne i kolegów.
  Zachowywać porządek, ład i czystość w świetlicy.
  Nigdy nie zapomnę powiedzieć: dzień dobry, dziękuję, przepraszam.
  Obiecuję bawić się zgodnie, uczyć i odrabiać lekcje.
  Sprzątać i troszczyć się o innych.
  Zawsze być miłym dla naszych Pań
  ŚLUBUJEMY!”

  Po jej złożeniu każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany przez Panią  dyrektor symbolicznym ołówkiem i otrzymał pamiątkowy medal z emblematem świetliczaka, co przypieczętowało włączenie do społeczności świetlicowej. Na zakończenie, w nagrodę za odwagę i wytrwałość, uczestnicy zabawy otrzymali słodki upominek. Dyrekcja, wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

   

   

 • Konkurs "Jesienny wieniec"

  Do konkursu zorganizowanego przez nauczycieli techniki przystąpili uczniowie z klas  2 – 7. Zadaniem uczniów było wykonanie wieńca z  materiałów  różnych do położenia na stole , do powieszenia na drzwi lub dwustronny do zawieszenia w oknie o średnicy do 30cm.  Uczniowie z pomocą rodziców wykazali się dużą pomysłowością. Pojawiły się wieńce plecione tradycyjnie z naturalnych gałązek a także klejone na bazie styropianowej albo tekturowej .
  Wszyscy uczniowie dostali oceny dodatkowe z techniki lub plastyki a za miejsca punktowane wpisano punkty dodatkowe.
  I miejsce: Lakhi Manik kl. VIIB ,
  II miejsce: Emilia Łepecka kl. VF i Michał Chmiel kl. IVA,
  III miejsce: Milena Tor kl. IIB, Wiktoria Wróbel kl. IVF i Magdalena Walczak  kl. IVA.
  Wyróżnienia:
  Emilia  Marciniak kl. VF
  Adrian Ryczek kl. VC
  Wiktoria Piórek kl. VB
  Antonina Janiec kl. VA
  Nicola Zajbt kl. VC
  Aleksandra Starnawska kl. IVE
  Szymon Godlewski kl. IVC

 • Integracyjny Bal Andrzejkowy

  Podobnie jak w ubiegłych latach, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak przy ul. Andersena 4, odbył się Integracyjny Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych przy udziale Wolontariatu Klubów „Ośmiu”. Tradycyjnie wolontariusze z naszej szkoły, pod opieką Pani Anny Łachańskiej, towarzyszyli zaproszonym gościom. Pomoc przy organizacji balu nie jest najłatwiejsza, ale daje dzieciom poczucie satysfakcji i dobrze spełnionej misji, uczy cierpliwości i tolerancji. Dla uczestników i ich bliskich udział w balu jest jedną z niewielu okazji do spotkania z ludźmi spoza ich stałego otoczenia. W sobotę, 24 listopada, wolontariusze z naszej szkoły: Amelia Jędrzejczyk, Wiktoria Kuźma, Sara Brzezińska i Mateusz Klimczak przygotowali wróżby andrzejkowe oraz uczestniczyli w zabawie z osobami niepełnosprawnymi.

  Dzięki wzajemnej życzliwości i uśmiechowi na twarzy wszyscy spędzili czas w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 293 im.Jana Kochanowskiego
  ul. Kochanowskiego 8 01-864 Warszawa

  e-mail: sekretariat@sp293.edu.pl
 • (22) 633-13-77
  (22) 633-13-06

Galeria zdjęć