• Uczniowie klas trzecich na wycieczce w Słomczynie

• 20.12.2022 12:43
      • W dniu 29 listopada br. uczniowie klas: 3B i 3C uczestniczyli w wycieczce do Pracowni Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Była to już trzecia z kolei wyprawa. Tym razem trzecioklasiści stanęli przed trudnym zadaniem wykonania od podstaw karmnika dla ptaków.
      • Po zapoznaniu się z gatunkiem materiału, który  miał być wykorzystany do pracy, uczniowie przystąpili do obróbki, czyli przygotowania materiału przy użyciu papieru ściernego, którym wygładzali wszystkie elementy. Pod okiem mistrza-stolarza prace przebiegały bardzo sprawnie. Wszystkim udało się zmontować wymagane elementy i uzyskać ostateczny efekt swojej pracy, czyli piękny karmnik, który będzie służył wygłodniałym ptakom podczas zimy. Wycieczkę zakończono zabawami z wróżbami oraz ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wyjazd był bardzo interesujący i integrujący zespoły oddziałowe.