• Klasy 3c i 3d zwiedzają Toruń

• 10.05.2023 15:05
      • Klasy 3c i 3d zwiedzały Toruń podczas dwudniowej wycieczki, która odbyła się 19 i 20 kwietnia 2023r. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali miasto szlakiem legend toruńskich, poznali m. in. legendy dotyczące najsłynniejszych toruńskich pierników – katarzynek, krzywej wieży, legendę o powstaniu nazwy miasta oraz o kocie, który bronił bram miasta.

• Odwiedzili również Muzeum Żywego Piernika, w którym zgłębiali tajniki wiedzy piernikarskiej i sztukę samodzielnego upieczenia piernika, narzędziami i w sposób taki, jak przed 500 laty robili to toruńscy piernikarze. Było ciekawie i bardzo zabawnie. Drugiego dnia trzecioklasiści wybrali się do Domu Legend, gdzie poprzez zabawę i aktorskie popisy wcielali się w bohaterów legend toruńskich. Ostatnie godziny w Toruniu uczniowie spędzili bardzo aktywnie w Twierdzy Toruń. Spacerowali z pochodniami ciemnymi lochami, strzelali z łuku, przeciągali linę, ścigali się i na nartach. Na koniec wycieczki młodzi turyści kupili pamiątki, a także smakowite pierniki i wrócili szczęśliwi do domów.

zapraszamy do galerii zdjęć