• Klasy: VIa, VIc i VIIa na przedstawieniu pt. „Oto Oliver Twist”

• 11.05.2023 10:34
      • W pierwszych dniach maja br. uczniowie klas: VIa, VIc i VIIa, wraz z wychowawcami, wybrali się do Teatru Rampa na musical pt. „Oto Oliver Twist”. Jest to spektakl z udziałem Teatru Muzycznego TINTILO, który w oparciu o powieść Charlesa Dickensa, wyreżyserowała Teresa Kurpias-Grabowska.

• Mimo że historia rozgrywa się w mrocznych realiach XIX-wiecznej Anglii, to niesie ze sobą wciąż aktualny przekaz. Uświadamia, że pozycja społeczna, miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie, nie mają znaczenia, gdyż tak naprawdę są kwestią przypadku i nie świadczą o prawdziwej jego wartości.

Uczniowie naszej szkoły byli zauroczeni atmosferą tajemniczości, zachwycającą muzyką i tańcem, a w niektórych momentach nawet sytuacjami, które wywoływały dreszczyk emocji.

W opinii dzieci przedstawienie było bardzo atrakcyjne. Każdy znalazł coś dla siebie i dobrze się bawił.