• Wycieczka klas 7A, 7C i 8A na Mazury

• 02.10.2023 10:52
      • Pod koniec września uczniowie klas 7a, 7c, a także 8a, wraz z wychowawcami, udali się na trzydniową wycieczkę do Giżycka. Podczas całego wyjazdu jej uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała odwiedzaniu bardzo ciekawych miejsc oraz aktywnemu spędzaniu czasu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, w którym byli zakwaterowani.

Dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, uczestnicząc w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na terenie ośrodka oraz nad jeziorem Kisajno.

• Oprócz gier terenowych i sportowych zajęć integracyjnych, uczestnicy wycieczki odwiedzili ruiny byłej Kwatery Wojennej Adolfa Hitlera o kryptonimie „Wilczy Szaniec” w Gierłoży. Od pani przewodnik dowiedzieli się m.in., że „Wilczy Szaniec” był miasteczkiem bunkrów i baraków stanowiących największą i najbardziej rozpoznawalną polową kwaterę dowodzenia Adolfa Hitlera w latach 1941 - 1945.

Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć Ekomarinę, czyli nowoczesny port z promenadą nad jeziorem Niegocin oraz most obrotowy na Kanale Łuczańskim z XIX w. Ciekawostką jest, że to jedyny czynny tego typu most w Europie. Później płynęły statkiem po jeziorze, podziwiając przy tym malowniczy krajobraz.

Program wycieczki był bardzo atrakcyjny, ponieważ łączył wiedzę teoretyczną, którą uczniowie zdobywają na lekcjach historii czy biologii w szkole z praktycznym jej zastosowaniem w konkretnych warunkach. Cały wyjazd był także bardzo emocjonujący, a pobyt na łonie przyrody bardzo dobrym pomysłem na aktywne zabawy w gronie rówieśników.

zapraszamy do galerii zdjęć