• Klasy V-VIII na przedstawieniu pt. „Oto Oliver Twist”

• 10.09.2018 21:11
      • W piątkowe przedpołudnie, 7 września 2018 r., prawie wszyscy uczniowie klas V-VIII, wybrali się do Teatru Rampa na musical pt. „Oto Oliver Twist”. Jest to najnowszy spektakl z udziałem Teatru Muzycznego TINTILO, który w oparciu o powieść Charlesa Dickensa wyreżyserowała Teresa Kurpias-Grabowska. Mimo, że historia rozgrywa się w mrocznych realiach XIX-wiecznej Anglii, to niesie ze sobą wciąż aktualny przekaz.

• Uświadamia, że pozycja społeczna, miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie, nie mają znaczenia, gdyż tak naprawdę są kwestią przypadku i nie świadczą o prawdziwej jego wartości. Uczniowie naszej szkoły byli zauroczeni humorem, atmosferą tajemniczości, zachwycającą muzyką i tańcem, a w niektórych momentach nawet sytuacjami, które wywoływały dreszczyk emocji.

W opinii uczniów przedstawienie było bardzo atrakcyjne. Każdy znalazł coś dla siebie i dobrze się bawił.  Barwna, ruchoma scenografia została podporządkowana zasadzie symboliki i funkcjonalności teatralnej, zaś każdy element miał znaczenie i zastosowanie dramaturgiczne.