• Klasa 6C w Centrum Pieniądza

• 20.11.2018 12:49
      • W dniu 13 listopada 2018r. uczniowie klasy 6c, wspólnie z wychowawcą, uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach „Był sobie pieniądz” w Centrum Pieniądza NBP. Zajęcia były prowadzone przez eksperta w kilku salach o oryginalnych nazwach: Antyk–średniowiecze–nowożytność, Systemy pieniężne, Ulica Bankowa, Bank Centralny oraz Skarbiec.

• W czasie warsztatów uczniowie poznali poszczególne etapy rozwoju pieniądza – od pojawienia się pierwszych płacideł, poprzez wynalezienie monet, powstanie pierwszych banknotów, aż do elektronicznych form zapisu waluty. Szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć zbiór najstarszych monet i banknoty używane przed denominacją. Ponadto mogli także potrzymać sztabkę czystego złota ważącą aż 12 kilogramów. Prowadzący zajęcia wykorzystał metody interaktywne i specjalnie przygotowane karty zadań, jak również pomoce dydaktyczne. To była niezwykle ciekawa lekcja przedsiębiorczości.