• Klasa 3a - Muzeum Narodowe

• 31.10.2017 10:49
      • Dnia 24 października klasa 3a odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie wzięła udział w lekcji muzealnej pt. „O! Matejko!”.
      • Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obcowania z autentycznymi dziełami sztuki polskiego malarza Jana Matejki, przedstawiającymi głównie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Zobaczyli między innymi: „Autoportret”, „Bitwę pod Grunwaldem”, „Kazanie Skargi”, „Stańczyka”, „Portret trojga dzieci artysty: Tadeusza, Heleny i Beaty”, „Portret żony w ślubnej sukni 1879”. Dzieci dowiedziały się, skąd Matejko czerpał wiedzę niezbędną do malowania obrazów i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznały rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia.

Przy okazji podziwiania odrestaurowanego dzieła Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” uczniowie uzyskali informacje na temat sposobów konserwacji dzieł sztuki. Wycieczka do Muzeum Narodowego okazała się bardzo trafnym pomysłem, aby w sposób „lekki”, sympatyczny poprzez obserwację i zabawę zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.