• Klasa 5B w Filharmonii Narodowej

• 03.11.2017 13:14
      • W miniony wtorek, 31 października, uczniowie klasy 5B, wraz z wychowawcą, Panią Pauliną Płatek, mieli okazję zwiedzenia wnętrz Filharmonii Narodowej, które na co dzień nie są dostępne dla słuchaczy. Sale, które wieczorami wypełnia muzyka, w ciągu dnia stanowią doskonałe miejsce do przeżycia niepowtarzalnej przygody.

• Podczas zwiedzania dzieci miały okazję podziwiać piękne pomieszczenia koncertowe, poznać tajemnice różnorodnych instrumentów muzycznych oraz zajrzeć za kulisy. Bez wątpienia najwspanialszą atrakcją wycieczki była sposobność obserwowania próby Orkiestry Filharmonii Narodowej. Piątoklasiści z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi pani przewodnik, jak również, ku zaskoczeniu wszystkich, popisywali się ogromną wiedzą tematycznie związaną z Fryderykiem Chopinem.

Wyjście do Filharmonii Narodowej zapewne na długo zostanie w pamięci uczniów klasy 5b, nie tylko z uwagi na atrakcyjność zwiedzanego obiektu, ale także ze względu na otrzymane upominki, które stanowiły kolorowe kredki, karteczki i podkładki z logo filharmonii.