• Wycieczka klasy 6b na Powązki

• 15.11.2017 20:13
      • W piątkowe przedpołudnie, 10 listopada 2017r., klasa 6b, wraz z wychowawcą, Panią Anną Łachańską, uczestniczyła w wycieczce na Powązki. Przewodnikiem był uczeń Franciszek Szajewski z klasy 7d. Dzięki starszemu koledze uczniowie zapoznali się z historią tamtejszego Cmentarza Wojskowego.
      • Odwiedzili również następujące miejsca: pomnik Gloria Victis, Kwaterę na Łączce-Panteon, Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych, Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka” oraz grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Dzięki dużej wiedzy i zaangażowaniu Franka uczniowie przyswoili sobie wiele informacji o bohaterach, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Zapalili też znicze, by uczcić pamięć poległych.