• Klasa 5C i 5D w Warszawskiej Operze Kameralnej

• 29.11.2017 13:15
      • Dnia 28 listopada 2017 roku uczniowie klas Vc i Vd, pod opieką wychowawców: Pani Małgorzaty Badeńskiej-Onyśk oraz Pani Ewy Bogaczewicz brali udział w spotkaniu pod hasłem Opera/Enter, czyli interaktywne odkrywanie opery w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej.

• Spotkanie składało się z warsztatów oraz skróconego spektaklu operowego wykonywanego przez znakomitych solistów, w kostiumach i dekoracjach przedstawienia z repertuaru Warszawskiej Opery Kameralnej. Śpiewakom towarzyszył kameralny zespół muzyczny. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali skróconego spektaklu operowego pt. „Czary pana Dulkamary”- przedstawienia przygotowanego na motywach opery pt. „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Tematem głównym warsztatów, podczas których uczestnicy wyszli z roli biernego widza, angażując się w twórcze działanie, stawiając pytania i dyskutując, była potęga reklamy i próba odpowiedzi na pytanie: Jak nie poddać się jej wpływom? Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i były zainteresowane tematem zajęć.